Rozgrywki czytelnicze, czyli drugie zadanie już za nami!

rozgrywki czytelnicze 006Uczniowie klas I Gimnazjum w Dubeninkach pod opieką polonistki Wioletty Szeszko  nadal biorą udział w grze czytelniczej „Między nami czytelnikami” prowadzonej przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Gra polega na wspólnym działaniu na rzecz krzewienia czytelnictwa.

Za wykonanie zadania 1. w grze czytelniczej „Między nami czytelnikami” uczniowie z Gimnazjum w Dubeninkach mają na swoich kontach po 10 kapsli. Teraz jest szansa na zdobycie kolejnych!

Książkowi Kozacy i Drużyna Książki stanęli na wysokości zadania, w niecały miesiąc wymyślili i zaprojektowali grę na motywach lektur w gimnazjum.

Uczniowie klasy Ia postanowili postawić na lekturę, którą wszyscy lubią i wymyślili grę planszową na motywach „Opowieści wigilijnej” K. Dickensa. Grę nazwali „Pociąg do czytania – w podróży ze Scrooge`em. W wykonaniu gry wzięła udział cała drużyna. Natomiast ich rówieśnicy z Drużyny Książki postanowili opracować grę na motywach lektury, która sprawia im samym trudność, a jest jedną z lektur obowiązkowych, czyli „Krzyżacy” H. Sienkiewicza. Pamiętali również o tym ,że rok 2016 jest Rokiem Sienkiewicza. Nazwali swoją grę „Postaw na mieczyk”.

Gdy gry były gotowe, 26 lutego zorganizowane zostały „Rozgrywki czytelnicze”. Do zabawy zgłosiły się 3-osobowe zespoły z każdej klasy. W pracowni polonistycznej ustawione zostały 2 stanowiska do rozgrywek.

Dwie rundy rozgrywek wyłoniły półfinalistów każdej gry, w półfinale drużyny musiały wykonać rozstrzygające zadanie: w biografii Dickensa znaleźć 3 błędne informacje lub podać znaczenie archaizmów z „Krzyżaków”.

Zwycięzcy gry „Pociąg do czytania – w podróży ze Scooge`em” w finale musieli się zmierzyć ze zwycięzcami gry wykonanej przez Drużynę Książki. Zadanie finałowe polegało na dopasowaniu nazwiska pisarza/poety do zdjęcia. Każda zwycięska drużyna otrzymała w pudełku 12 zdjęć i nazwisk. Obie drużyny poradziły sobie wspaniale. Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę „Rozgrywek czytelniczych”, wygrali drugoklasiści. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. Rozgrywki spodobały się uczniom, na zakończenie pytali, kiedy następne.

rozgrywki czytelnicze 004 rozgrywki czytelnicze 008 rozgrywki czytelnicze 011 rozgrywki czytelnicze 014 rozgrywki czytelnicze 018 rozgrywki czytelnicze 019 rozgrywki czytelnicze 021 rozgrywki czytelnicze 023 rozgrywki czytelnicze 025 rozgrywki czytelnicze 028 rozgrywki czytelnicze 030


Aktualności

Powiązane artykuły