Nasze małe mistrzostwa

mistrzostwa_1W środę 24 lutego odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 Mistrzostwa Mini-Piłki Nożnej Klas II i III zorganizowane przez UKS JEDYNKA i Samorząd Uczniowski. Takiego oblężenia sala gimnastyczna dawno nie przeżywała z trudem w niej się pomieścili wszyscy zainteresowani rodzice, którzy przyszli dopingować swoje pociechy.

Grano systemem każdy z każdym a do turnieju przystąpiło sześć klas trzy drugie i trzy trzecie. W sumie do rozegrania było 15 meczy, a jeden mecz trwał 7 minut. Dla większości dzieci była to pierwsza tak poważna impreza a główna nagroda zawodów, okazały puchar ufundowany przez Dyrektora szkoły, stanowił obiekt pożądania wszystkich uczestników zawodów. Trzon kadr klasowych stanowili zawodnicy na co dzień trenujący w Szkółce Piłkarskiej, która funkcjonuje przy UKS „JEDYNKA”.

Taktyka i technika piłkarska dla tych zawodników  nie stanowi żadnego problemu i w znaczący sposób przyczynili się oni do podniesienia poziomu gry poszczególnych zespołów. Stoczono wiele zaciętych i pełnych emocji meczy, a walka o miejsca na podium toczyła się do samego końca.  Po ostatnim gwizdku sędziego okazało się, że pierwsze miejsce i Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła klasa IIA a najlepszym zawodnikiem zawodów został uznany Bartek Kalinowski.

Organizatorzy serdeczne podziękowania składają piekarni KAJA za przygotowanie dla dzieci słodkiego poczęstunku.

Końcowa klasyfikacja turnieju :

II A pkt. 13,
III B pkt. 9,
II B pkt. 7,
II C pkt 6,
III A pkt 6,
III C pkt 0.

mistrzostwa_2 mistrzostwa_3 mistrzostwa_4

Powiązane artykuły