„Husaria” rozwija się nie tylko na sali treningowej

husaria_5Solidna reprezentacja „Husarii” Gołdap stawiła się w dniach 20-21 lutego w Warszawie na unikatowym w skali całego kraju szkoleniu dot. prestiżowej profesji 'cutmana’ oraz diety w sportach walki. Gołdapski klub reprezentowali Grzegorz Szafran oraz Damian Szafran.
Cutman jest to jeden z sekundantów zawodnika który ma umiejętności do pracy instruktorskiej oraz posiada podstawy do pracy w tej roli. Praca polega na dbaniu o ręce podczas walk, bandażowanie rąk, nałożenie odpowiedniej maści na twarz, przeciwdziałanie kontuzjom natomiast w dniu walki sekundant jest cały czas przy zawodniku oraz w jego narożniku, reaguje w przerwach na różne kontuzje.
Prowadzącym zajęcia był Vahagn Petrosyan – znany ze współpracy m.in. z legendarną federacją UFC, KSW czy AIBA – przekazał On wiele niezwykle cennych i kluczowych informacji w tej roli, w kolejnym dniu prowadzącym kurs był dietetyk Bartosz Mogiła który opowiedział i przekazał bardzo cennych informacji na temat tego jak powinien się odżywiać zawodnik w sportach walki.

husaria_1 husaria_2 husaria_3 husaria_4 husaria_6 husaria_7

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “„Husaria” rozwija się nie tylko na sali treningowej

 1. kibic

  muszę powiedzieć że byłem i zdziwiony i zaskoczony rozmowami Damiana, na pierwszy rzut oka takiego spokojnego i zrównoważonego. TAKI NIE JEST. Damian popracuj nad emocjami i kulturą wypowiedzi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Wrosjot

  Brawo Damian super! Jesteś osobą bardzo medialną, kulturalną i rozwijasz się nie stojąc w miejscu super mistrzu tak dalej! Przedmówco jak już tak uważasz to Sam byś wykazał sie kulturą wypowiedzi i dał przykład bo czytam Twój komentarz i odbieram jako wyrzut i zazdrość a z Damiana brać tylko przykład młody sportowiec który ma na swoim koncie tak wiele sukcesów!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...