Bardzo Kulturalny Klub Dyskusyjny

bkkd_1Ten pomysł przed kilkoma miesiącami wprowadzili w życie giżycczanie, którzy spotykają się w tamtejszej Cafe „Cremma”, czyli: pisarz Wojciech Marek Darski, socjolog i psycholog społeczny prof. Wojciech Łukowski, grafik Janusz Pilecki wraz z przyjaciółmi. Nazwali to humorystycznie „Bardzo Kulturalnym Klubem Dyskusyjnym”.

Założenia proste – potrzeba bezpośredniego dyskursu o kulturze, literaturze i po prostu życiu; potrzeba bezpośrednich spotkań z ludźmi, wyjście poza internet, drążenie tożsamości i historii, przełamywanie barier.
W spotkaniach uczestniczą osoby spoza Giżycka w tym i moja nieskromna osoba.
Pierwsze spotkanie dotyczyło architektury i zagospodarowania przestrzennego na przykładzie między innymi Giżycka i Węgorzewa, kolejne między innymi pasji muzycznych, prof. Zbigniew Chojnowski mówił o zmarłym przedwcześnie giżyckim poecie Mirosławie Tarasewiczu, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach.
W sobotę 13 lutego spotkaliśmy się w Olecku (uczestniczyły rzecz jasna tamtejsze pięknoduchy). Na początku marca będę miał przyjemność mówić w Cafe „Cremma” o nowym tłumaczeniu „Rękopisu znalezionego w Saragossie” Jana Potockiego. Planowany jest również rekonesans po Gołdapi.
BKKD trwa i wiele wskazuje za tym, że dalej, kreatywnie, trwać będzie. Przy okazji polecam sernik na ciepło z lodami i wiśniami w Cafe „Cremma”.

Mirosław Słapik

Fot. Wojciech Łukowski, Janusz Pilecki i Mirosław Słapik.

bkkd_2 bkkd_3 bkkd_4 bkkd_5 bkkd_6 bkkd_7 bkkd_8 bkkd_9 bkkd_10 bkkd_11 bkkd_12 bkkd_13 bkkd_14 bkkd_15 bkkd_16

Powiązane artykuły