Znęcał się nad żoną

napis-policja-1152-letni Zdzisław L. usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie, których wyzywał kobietę, szarpał, popychał i groził pozbawieniem życia. Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił policjantom wnioskować do prokuratury o zastosowanie środków zapobiegawczych.

52-letni mieszkaniec gminy Banie mazurskie od kilku lat będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których krzyczał na żonę, wyzywał ją i poniżał. Niszczył przedmioty domowego użytku, ciągle niepokoił kobietę, zakłócał jej spoczynek nocny, a także groził, że zabije. Po kolejnej awanturze pokrzywdzona nie wytrzymała i zdecydowała się o wszystkim powiadomić policjantów.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił gołdapskim policjantom wnioskować do prokuratora, by ten zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze. Wczoraj Prokurator Rejonowy w Olecku przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Ponadto Zdzisław L. musiał natychmiast wyprowadzić się z domu na kilka miesięcy. Nie ma też prawa zbliżać się do żony ani się z nią kontaktować. Za znęcanie się nad żoną grozi mu do 5 lat więzienia. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły