Zapraszamy do zapisów na XXVIII Bieg Jaćwingów

banaerek-bieg-jaćwingów-2016-2-1024x288Trwają zapisy na XXVIII Narciarski Bieg Jaćwingów w Gołdapi. Otwarcie imprezy odbędzie się w sobotę 13 lutego i w tym dniu narciarze wystartują na 2 dystansach stylem klasycznym na 22 km z podziałem na kategorie wiekowe oraz 11 km. W dniu 14 lutego w drugim i ostatnim dniu tego pięknego sportowego święta narciarze wystartują w Biegu Głównym na 20 km stylem dowolnym z podziałem na kategorie wiekowe, na 10 km również stylem dowolnym.

W tym dniu odbędą się również biegi towarzyszące na 200m, 1.5 km, 3 km (Bieg im. Dariusza Mentla) i 5 km stylem dowolnym. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem zawodów oraz zapisów.

Regulamin-XXVIII-Biegu-Jaćwingów-2016

https://egoldap.pl/ezgloszenia/imprezy/pokazszczegoly/1601 – link do zapisów

Wszystko wskazuje również na to, że na Warmii i Mazurach odbędzie się Grand Prix województwa w narciarstwie biegowym. Uczestnicy w trzech różnych biegach na przełomie stycznia i lutego kolekcjonować będą punkty do klasyfikacji generalnej.
Jakie to biegi? Otwarcie niemającej jeszcze oficjalnej nazwy imprezy nastąpi 24 stycznia 2016 roku w Piszu, gdzie zaplanowano III edycję Biegu o Puchar Jabłoni. Tam narciarzy czekać będzie rywalizacja na 10 kilometrów dowolną techniką. Drugim przystankiem serii będzie XI Bieg Sasinów, jednak tam obowiązywać będzie wyłącznie klasyk. Podczas wielkiego finału w Gołdapi, który odbędzie się podczas Biegu Jaćwingów uczestnicy sami wybiorą, w którym stylu chcą kolekcjonować punkty, bowiem w generalce liczyć będą się oba wspomniane wcześniej biegi plus jeden dystans Biegu Jaćwingów. Do wyboru będzie albo sobotnie 22 km klasykiem, albo niedzielna łyżwa.

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Zapraszamy do zapisów na XXVIII Bieg Jaćwingów

  1. obserwator

    Super! Nurtuje mnie pytanie ilu wystartuje Gołdapian a w tym dzieci i młodzieży szkolnej?

  2. fuck

    pewnie tylko seniorzy