Z powiatu: Otwarcie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

lotnisko_2Na zaproszenie marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina starosta gołdapski Andrzej Ciołek wziął udział w uroczystym otwarciu Regionalnego Portu Lotniczego OLSZTYN – MAZURY, które odbyło się 20 stycznia 2016 r.

Tego dnia na lotnisku wylądował pierwszy samolot, który przyleciał z Berlina. W stolicy Niemiec odbyła się bowiem konferencja promująca nowe lotnisko oraz Warmię i Mazury, w której wzięła udział delegacja województwa.

Ta wielomilionowa inwestycja jest szansą na rozwój gospodarczy Warmii i Mazur. Nowe miejsca pracy, nowe drogi i kolejne nowe inwestycje – to tylko niektóre pozytywne aspekty, które zaprocentują w niedalekiej przyszłości.

Port Lotniczy Olsztyn – Mazury jest pierwszym portem lotniczym w północno-wschodniej części Polski. Jego budowa została dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. (Red. Starostwo Powiatowe)

lotnisko_1 lotnisko_3


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Z powiatu: Otwarcie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

 1. Lobster

  Proponuje zapoznac się z tym materiałem……………………………………………………………………………………………………..http://www.wykop.pl/ramka/2933637/206-milionow-na-port-lotniczy-w-lesie/

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. goldapianin

  Nie ma czym sie podniecac jeszcze wladze wojewodztwa beda plakac i mowic po co nam to bylo, jak co roku trzeba bedzie do utrzymania portu dolozyc grube miliony, aby port byl oplacalny i zarabial na siebie potrzebny jest ruch pasazerow rzedu 1-1,5 mln rocznie a nie kilkadziesiat tysiecy

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. S

  Trudno wyrokować w dniu uruchomienia. Została załatana dziura na mapie lotnisk. I ten mały port może być atrakcyjny dla klientów regionu od Suwałk po Olsztynek. Wszystko zależy od kierunków lotów. Ale jeżeli wyposażenie nie pozwoli lądować większym rejsowym samolotom, to… Radom. Z lotów prywatnych i czarterowych się nie utrzyma.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...