Więcej niż w roku ubiegłym uzbierano w Gołdapi podczas tegorocznej akcji WOŚP. Jest to kwota – 29 035,37 zł. Podziękowania należą się wolontariuszom i wszystkim, którzy pomagali przy przedsięwzięciu.
Powiązane artykuły
-
09 czerwca, 2023 redakcja Możliwość komentowania Zapraszają na „Noc świętojańska nad Bludzianką” została wyłączona
Zapraszają na „Noc świętojańska nad Bludzianką”
Po covidowej przerwie zapraszamy na piknik „Noc świętojańska nad Bludzianką”. W załącznikach plakat i regulamin konkursu. -
09 czerwca, 2023 redakcja Możliwość komentowania MKF. Dyskutowali o filmie „Bezmiar” została wyłączona
MKF. Dyskutowali o filmie „Bezmiar”
W ramach Małomiasteczkowego Klubu Filmowego widzowie Kina Kultura 7 czerwca obejrzeli film pt. „Bezmiar” w reżyserii... -
Wyjazd do Grecji tuż tuż
W ramach programu ERASMUS+ wyjazd do Grecji tuż tuż… z tego powodu uczniowie Szkoły Podstawowej nr...
I bardzo dobrze. PIS i Rydzyka na pewno skręca od środka z tego powodu.
Cytat: „I bardzo dobrze. PIS i Rydzyka na pewno skręca od środka z tego powodu.”
Caritas na swoją charytatywną działalność przeznacza rocznie pół miliarda złotych – pisze „Rzeczpospolita”.
Kościół przeznacza miliardy złotych na działalność charytatywną.,
kościelna organizacja charytatywna Caritas, która co roku udziela pomocy o wartości kilkuset milionów złotych. Pomaga nie tylko potrzebującym w kraju, ale także za granicą (ofiary klęsk żywiołowych i wojen).
Przykładem inspirowanej przez duchownych akcji charytatywnej jest „Szlachetna paczka”, którą wymyślił ks. Jacek Stryczek.
Kościół katolicki jest największą po państwie instytucją pomocy potrzebującym w Polsce – wynika z raportu ISKK (Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego). Kościół pomoc potrzebującym realizuje przez 800 organizacji w postaci 5 tys. różnych dzieł, a wsparcie dociera do prawie 3 mln beneficjentów – osób indywidualnych, rodzin i konkretnych grup.
Najwięcej beneficjentów skorzystało z pomocy doraźnej (1 mln 116 tys.), banków żywności (650 tys.) i usług medycznych (442 tys.). Działalność charytatywna objęła też 286 tys. beneficjentów z grupy dzieci i młodzieży, 203 tys. z grupy bezdomnych i 121 tys. z grupy niepełnosprawnych, 91 tys. z grupy osób starszych, 23 tys. z grupy uzależnionych, 6 tys. z grupy bezrobotnych i 5,5 tys. z grupy migrantów i uchodźców.