To już jest turniej o zasięgu ogólnopolskim

szczypiorniak_6W sobotę 9 stycznia w Gołdapi odbył się Turniej Piłki Ręcznej im. Zenona Kowalewskiego o Puchar Burmistrza Gołdapi. W turnieju udział wzięło siedem zespołów – z Warszawy (dwie drużyny), Bartoszyc, Suwałk, Dąbrowy Białostockiej, Gołdapi (dwie drużyny).
Rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach ze względu na kategorie wiekowe w systemie każdy z każdym. W grupie „młodszej” wygrała Dąbrowa Białostocka przed Warszawą II i UKS „Jaćwingowie” Gołdap.
W grupie seniorów zwyciężyły Bartoszyce przed Warszawą I, trzecie miejsce zajęły drużyny z Suwałk i połączone siły „Oldboy” z Gołdapi, Ełku i Olecka, zdobywając po dwa punkty. Najlepszym strzelcem turnieju został Marcin Trebliński z Bartoszycz. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Ireneusza Cwyla z Warszawy I.
Organizatorzy przygotowali też nagrodę dla najstarszego zawodnika, otrzymał ją sześćdziesięcioletni Mirosław Andrejczyk z gołdapskiego klubu. Wszystkie nagrody wręczyła pani Wiesława Kowalewska.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania gołapskiej firmie PLANT za przygotowanie ponad trzystu kanapek i Piekarni PHU TYGRYS z Bań Mazurskich za sześć koszy pączków,
którymi częstowano zawodników i kibiców.
Andrzej Sztuk – prezes UKs Jaćwingowie Gołdap

szczypiorniak_1 szczypiorniak_2 szczypiorniak_3 szczypiorniak_4 szczypiorniak_5 szczypiorniak_7

Powiązane artykuły