Pierwszy tydzień ferii za nami

radiowóz światła 1Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych. Gołdapscy policjanci podsumowali półmetek działań, które rozpoczęły się 22 stycznia br. a ich celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku naszym pociechom. Wzmożone działania potrwają jeszcze tydzień. Zadbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych!

Od 25 stycznia trwają w naszym województwie ferie zimowe. Gołdapscy policjanci kontrolują to, co dzieje się na drogach naszego powiatu, szczególną uwagę zwracając na przekroczenia prędkości. Oprócz tego kontrolują stan techniczny autobusów, sprawdzają sposób przewożenia dzieci oraz egzekwują obowiązek używania pasów bezpieczeństwa.

Na półmetku ferii funkcjonariusze  pracowali na miejscu 6 zdarzeń drogowych, wykonali ponad 220 kontroli samochodów, autokarów i pieszych. Policjanci nałożyli 28 mandatów, z czego 12 było dla osób podróżujących z niezapiętymi pasami bezpieczeństwa bądź tych, którzy przewozili dzieci bez fotelików. Za zły stan techniczny pojazdów 3 kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne.
Od 22 stycznia na placu Targowicy Miejskiej przy ul. Polnej w Gołdapi uruchomiony został stały policyjny punkt kontroli, na którym realizowane są badania stanu technicznego autokarów wyjeżdżających na ferie. Odbywa się to  w godz. 6.30-8.30 i potrwają  do 7 lutego.

Poza godzinami funkcjonowania „stałego punktu kontroli” patrole policyjne w miarę możliwości będą dokonywać kontroli autobusów bezpośrednio w miejscach zbiórek uczestników wyjazdu po uprzednim otrzymaniu zgłoszenia telefonicznego.

Podczas, gdy policjanci ruchu drogowego strzegli bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu, funkcjonariuszka prewencji odwiedziła harcerzy na „zimowisku”. Tematyką spotkania było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w trakcie ferii. Policjantka opowiadała jak bezpiecznie wypoczywać oraz przestrzegała przed występującymi zagrożeniami, zarówno w ruchu drogowym jak i w domu. Uczestnicy otrzymywali elementy odblaskowe, które poprawią ich widoczność na drodze. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły