Cud cichej nocy… Koncert kolęd i pastorałek

projekt koncert i inne 03222 grudnia w Gimnazjum w Dubeninkach odbył się koncert kolęd i pastorałek „Cud cichej nocy” . Uroczystość przygotowana została przez grupę 22 gimnazjalistów realizujących projekt edukacyjny a także 4 uczennic ze szkoły podstawowej. Nad całością czuwały panie – Mariola Bernatowicz i Wioletta Szeszko.

Społeczność szkolna, zaproszeni goście a także rodzice mogli poczuć magię świąt, kolędując razem z wykonawcami. Usłyszeliśmy łącznie 11 utworów, przeważnie były to znane polskie kolędy, wykonania były solowe, w duetach lub w grupach. Na koniec wszyscy uczestnicy projektu wraz z opiekunami zaśpiewali „Cichą noc”, przełamali się opłatkiem z zaproszonymi gośćmi.

Uczniowie nad zrealizowaniem koncertu pracowali w pięciu grupach 3 miesiące. Były dwie grupy śpiewające, grupa scenograficzna, informacyjna i grupa sprzętowców.  Grupy pracowały nad  innymi  zadaniami,  które jednak tworzyły całość. Praca każdego uczestnika projektu  miała duże znaczenie. To był  jeden z głównych celów projektu, by uczniowie nauczyli się pracy w zespole, poczuli się odpowiedzialni za pracę własną i  innych członków grupy. Chciałyśmy również, by prezentacja projektu zintegrowała całą społeczność szkolną, ośmieliła młodzież do publicznych występów, a przede wszystkim miałyśmy na celu kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek w okresie bożonarodzeniowym. Cele zostały osiągnięte. Prezentacja wyników projektu spotkała się z wielkim zainteresowaniem u odbiorców, przez  co uczestnicy projektu poczuli się spełnieni i pewni dobrze wykonanej pracy.

W. Szeszko

projekt koncert i inne 025 projekt koncert i inne 026 projekt koncert i inne 027 projekt koncert i inne 028 projekt koncert i inne 029 projekt koncert i inne 030 projekt koncert i inne 033 projekt koncert i inne 034 projekt koncert i inne 035 projekt koncert i inne 037 projekt koncert i inne 039 projekt koncert i inne 040

 


Aktualności

Powiązane artykuły