Zwycięstwo siatkarzy z SP 3 Gołdap

Trójki SiatkarskieW środę, 2 grudnia na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi rozgrywane były Mistrzostwa Rejonu VI  Szkół Podstawowych w Minisiatkówce „Trójek” dziewcząt i chłopców.

Ćwierćfinałowe rozgrywki odbywają się w ramach Szkolnego Związku Sportowego, a schemat nakazywał rozgrywanie meczów dwoma trójkami. To znaczy, że pierwszego seta gra inna trójka zawodników co w secie drugim. W ostatniej chwili z gry zrezygnowały zespoły z Olecka. W turnieju żeńskim rywalkom wysoko poprzeczkę zawiesiły podopieczne Pawła Konopki z SP 4 Ełk, które bezapelacyjnie okazały się najlepsze. Dziewczęta wygrały wynikiem 2:0 wszystkie trzy mecze z Ełkiem, Giżyckiem i Wydminami.

Na drugim premiowanym miejscu zawody ukończyły siatkarki z Wydmin. W turnieju męskim chłopców zagrali gospodarze ze Szkoły Podstawowej Nr 3, którzy byli bardzo gościnni, ale nie na boisku, gdzie udowodnili swoją wyższość. Piątoklasiści oraz młodsi siatkarze, grając w składzie: Kamil Jabłoński, Tymoteusz Walc, Piotr Górski, Dominik Wawrukiewicz, Oskar Stalewski, Michał Ostrowski, Maciej Kulmaczewski i Kacper Soroka pokonali 2:1 (25:6, 20:25, 15:9) – SP 4 Giżycko oraz 2:0 (25:12, 25:9) – SP 4 Ełk.  Drugie miejsce w turnieju zajęli giżycczanie po wygranej 2:1 z Ełkiem. Reprezentacja gołdapskiej „trójki” kolejny raz zagra w najlepszej dwunastce w województwie i ma realne szanse na podium Warmii i Mazur. Wszyscy uczestnicy otrzymali gustowne puchary, a najlepsi na parkiecie – statuetki. Byli to: Nikola Mościcka (SP 4 Ełk), Kamil Jabłoński i Tymoteusz Walc. W pełni na to zasłużyli postawą na boisku. Organizatorem Mistrzostw Rejonu VI był Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, UKS „Trójka” Gołdap przy Szkole Podstawowej Nr 3 i UKS Jantar Gołdap.

Fot. Zwycięzcy Ćwierćfinału Województwa – reprezentacja SP 3 Gołdap

Trójki Siatkarskie 2

Powiązane artykuły