Zebrane zostały na szlachetny cel

mis_1Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada, zorganizowałyśmy w naszej szkole zbiórkę zabawek, książeczek, maskotek, puzzli i artykułów szkolnych, typu: kredki, mazaki, bloki rysunkowe, kolorowanki. Nasza akcja była odpowiedzią na zaproszenie Fundacji „Mam Marzenie” z Lublina.

Dzięki ofiarności rodziców i uczniów zebrałyśmy mnóstwo wspaniałych podarunków, które wysłałyśmy w postaci trzech paczek po 30 kg do Fundacji, a ta z kolei przekazała ich zawartość do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie na Oddział Onkologiczny. Ilość zebranych produktów przekroczyła nasze oczekiwania, dlatego część z nich przekazana została do Szpitala Dziecięcego w Gołdapi.

Bardzo cieszymy się z powodzenia naszych działań, nie tylko dlatego, że być może na twarzach chorych dzieci pojawił się uśmiech na widok puchatego misia czy ciekawej książki, ale również dlatego, że darczyńcy potrafili okazać serce, podzielić się i nauczyć po raz kolejny  wrażliwości na krzywdę ludzką.

Ewa Kulikowska i Justyna Kołodziej


Aktualności

Powiązane artykuły