„Szlachetna Paczka” i „Bezdomna Kartka” w Pogorzeli

pogorzel_5W tym roku nasza szkoła włączyła się do akcji Szlachetna Paczka. Przez prawie 3 tygodnie zbieraliśmy artykuły spożywcze, chemiczne, zabawki oraz przybory szkolne. Pokój nauczycielski cały tonął w prezentach.

Uczniowie chętnie włączyli się do akcji, organizując między innymi bufet z domowymi wypiekami, a nauczyciele zbierali w swoim gronie pieniądze, ponieważ mieliśmy na liście zapotrzebowań spory zakup – nową wersalkę. Bufet i zbiórka pieniędzy przebiegły bardzo sprawnie, a z uzbieranych funduszy kupiliśmy jeszcze więcej prezentów niż zaplanowaliśmy. Wszystkim darczyńcom podczas akcji udzieliła się świąteczna atmosfera. Takie przedsięwzięcia uczą dzielenia się z ludźmi potrzebującymi pomocy, uczą wrażliwości i przede wszystkim działania w grupie. Uważam, że lekcja została zaliczona na 6.

Bezdomna Kartka to natomiast akcja, w której udział braliśmy kolejny raz. Kartki wykonywały dzieci na lekcjach plastyki oraz na zajęciach dodatkowych. Był to wspaniały czas, kiedy można wspólnie popracować dla szlachetnej idei. Dzieci przekazały kartki panu Marcinowi Białousowi – dyrektorowi Środowiskowego Domu Samopomocy Słoneczny Dom.

Koordynatorką akcji Szlachetna Paczka była Joanna Truchan, a akcji Bezdomna Karta – Anna Milewska.

Ponadto pragnę podziękować tym uczniom, rodzicom, oraz wszystkim pracowniom szkoły, którzy zaangażowali się w akcję.

Monika Wojtala Taudul

pogorzel_1 pogorzel_2 pogorzel_3 pogorzel_4 pogorzel_6 pogorzel_7 pogorzel_8


Aktualności

Powiązane artykuły