Rosyjskie portale o wypadku na przejściu

w5O wczorajszym wypadku na przejściu granicznym Gołdap-Gusiew piszą rosyjskie portale.

http://freekaliningrad.ru
„Jak oświadczył portalowi FreeKaliningrad.ru przecznik kaliningradzkiej służby granicznej Oleg Dżurajew, samochód ciężarowy przebił dwa szlabany po stronie polskiej i wtoczył się na rosyjskie przejście graniczne.
Na swojej drodze, samochód na serbskich numerach rozbił kilka samochodów.
Przyczyny awarii nie są znane.”

Inne źródła podają, że samochód był na czeskich numerach. Napis na boku ciężarówki to logo czeskiej firmy spedycyjnej – Šindelář Spedition.

http://ria.ru/incidents/

Służby prasowa rosyjskiego FSB departamentu granicznego z Obwodu Kaliningradzkiego poinformowała: „We wtorek od strony Rzeczypospolitej Polskiej na terytorium samochodowego przejścia granicznego Gusiew-Gołdap wjechał samochód typu MAN z numerami zagranicznymi. Po rozbiciu z dużą prędkością dwóch polskich barier i jednej rosyjskiej, samochód zderzył się z pięcioma samochodami na zagranicznych numerach.”

Personel kontroli granicznej wezwał służb ratownicze do sześciu ofiar wypadku. Zostały one wysłane do placówek medycznych miasta Gołdap, znajdującego się około 1,5 km od przejścia.

Kierowca pojazdu ciężarowego, obywatel Bośni i Hercegowiny, nie został ranny. Swoje zachowanie wyjaśnia tym, że zawiodły hamulce ciężarówki. Obecnie specjaliści z rosyjskiej FSB prowadzą postępowanie wyjaśniające.

Z kolei polska stacja radiowa RMF donosi z dziewięciu ofiarach, z których trzy są w ciężkim stanie. Według stacji radiowej, wszystkie z nich – są obywatelami Polski.

Zdjęcia pochodzą z cytowanych portali.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Rosyjskie portale o wypadku na przejściu

 1. figo

  Amerykańscy archeolodzy odkryli nową piramidę w Egipcie i odkopali tam mumię faraona. Nie mogli jednak ustalić wieku odkrycia, bowiem mumia nie była zbyt dobrze zachowana. Poprosili o pomoc Rosję i następnego dnia wysłali mumie do Moskwy. Po tym czasie dwaj oficerowie radzieckiego wywiadu wychodzą do prasy i oświadczają:
  – Był to Ramzes 2!
  Amerykanie na to:
  – Jak się to wam udało?
  A Ruscy:
  – Jak to jak? Jak zajęły się nim nasze służby to sam się przyznał!