„Mądrość serca”

gimnazjum_310 grudnia młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczyła w XII Forum Wychowawczym Szkół  „Mądrość serca” w Ełku. Był to blok konferencyjny prowadzony przez Josha McDowella pt. „Love Story’’.

Josh McDowell (ur. 1939 w Michigan), amerykański ewangelizator, jeden z najpopularniejszych pisarzy chrześcijańskich – autor dziesiątek książek, adresowanych w znacznej części do młodzieży. Jest świetnym apologetą, dowodzącym wiarygodności Pisma Świętego i prawdziwości zmartwychwstania Chrystusa.

Jest też mówcą, którego na całym świecie z zapartym tchem słuchają tysiące ludzi. Początkowo uważał się za agnostyka, jednak pod wpływem grupy głęboko wierzących studentów odkrył, że istnieją przekonujące dowody historyczne, przemawiające za chrześcijaństwem. Skutkiem tego odkrycia było głębokie nawrócenie, zawierzenie życia Bogu i doświadczenie przemieniającej mocy Jego miłości.

Często odwiedzał Polskę – ostatnio w 2010 roku. Jest autorem lub współautorem licznych książek krzewiących wiarę chrześcijańską i poruszających tematykę małżeństwa i rodziny oraz kształtowania relacji. Josh zawsze chętnie dzieli się świadectwem o tym, co Bóg uczynił w jego życiu.

W dalszej części spotkania odbył się  program ewangelizacyjny przygotowujący do Światowych Dni Młodzieży poprowadzony przez kleryków ełckiego seminarium.

W wyjeździe uczestniczyło 42 uczniów naszego gimnazjum pod opieką pani Bożeny Gojlik, Ewy Ruszewskiej i Katarzyny Żelichowskiej.

gimnazjum_1 gimnazjum_2


Aktualności

Powiązane artykuły