Damian Szafran na spotkaniu wigilijnym z prezydentem RP

u_prezydentaZałożyciel „Husarii” Gołdap, w uznaniu za zasługi dla munduru i sportu, został zaproszony do Krakowa na specjalne spotkanie wigilijne z prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzejem Dudą.

To dla mnie ważne, miłe przeżycie. Cieszę się, że zauważono i doceniono to wszystko, co udało mi się w ostatnim czasie osiągnąć – mówi Szafran, od niedawna Zawodowy Mistrz Europy w Kick-boxingu oraz Żołnierz Szeregowy Roku 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

– Kwestie polityczne mnie nie interesują. Interesują mnie kolejne sukcesy w sporcie i w wojsku: jeśli docenia to głowa naszego państwa i zwierzchnik Sił Zbrojnych RP, to mogę być tylko i wyłącznie zadowolony z tego faktu – podsumowuje założyciel i trener klubu „Husaria” Gołdap.

Powiązane artykuły

14 komentarzy do “Damian Szafran na spotkaniu wigilijnym z prezydentem RP

 1. IPO

  Gratulacje, żołnierzu!

 2. Ja

  A ten koło Damiana to kto ??????

  1. Wacław

   Tak się zastanawiam ? Ile trzeba mieć złej woli i jak wysoki iloraz inteligencji,aby człowiek (istota rozumna),tytułująca się „Ja” ,użył następujących słów pod Zdjęciem Prezydenta Andrzeja Dudy i Zołnierza Wojska Polskiego Damiana Szafran
   „A ten koło Damiana to kto ? ”
   Błysnołeś podwórkową elokwencją, ale odpowiem tobie:
   To jest Głowa Pastwa Polskiego,Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej ,Zwierzchnik Sił Zbrojnych.
   Jak widać na zdjęciu ,Pan Prezydent z szacunku dla Zołnierza i munduru, Zołnierz stoi po prawej stronie Prezydenta.

   1. pit

    Brawo panie Wacławie ,trzeba uczyć kultury ,ten kto to napisał siedzi w domu i bardzo chce zabłysnąć po prostu zwrócić na siebie uwagę ,podejrzewam że niema szacunku dla wszystkich ludzi włącznie z rodzicami

   2. Bruno

    Ty też „b ł y s n o ł e ś” Wacek, pisząc o „Głowie P a s t w a Polskiego”.

    1. Wacław

     Masz rację.Przepraszam „zjadłem” jedną literę.Moja wina.

 3. Wacław

  Panie pit !
  Dziękuję za słowa poparcia.Zgoda ,iż trzeba uczyć szacunku dla innych. Natomiast nauczanie kultury niektórych osób w Gołdapi (o których mowa),jest bardzo trudne,
  Mają one poglądy ukształtowane genetycznie. Pierwsza przyczyna to fakt ,że jest to pokolenie tzw. utrwalaczy władzy ludowej,której wszystko było można. Byli to ludzie z kużni kadr.Wschodnie tereny województa białostockiego.
  Następna przyczyna to fakt,że pokolenie to zostało wychowane w oparciu o wodę z gołdapskiego wodociągu ,która zawiera znaczący nadmiar manganu.
  Nadmiar manganu w wodzie pitnej,powoduje poważne obniżenie ilorazu inteligencji.
  Więcej wiadomości na temat szkodliwości nadmiaru manganu można znależć na stronach internetu.

 4. ADAŚ NIEZGÓDKA

  Oni tego nie pojmą bo cala ich tożsamość została zbudowana na pogardzie wobec człowieka prostego. Oni się czuli lepsi od „mohera” bo tak im powiedziano w tv. I teraz ten pogardzany moher rządzi? Ma najwyższe zaszczyty i stanowiska? To się nie mieści w ich głowach. Dla nich demokracja to jak wygrywają ludzie chwaleni w tv. Pokazywani jako mędrcy. I nie ma znaczenia ze zarówno prezydent Duda jak i prezes Kaczyński to doktorzy prawa. Dla nich mgr Komorowski jest mędrcem. Albo mgr(?) Michnik.
  Do tych ludzi trzeba podejść spokojnie ostrożnie i z szacunkiem. Nie można okazywać pogardy dla ich otumanienia. Tu zadziałał sposób, mechanizm. Oni nie mieli szans tak naprawdę.

 5. Alastor

  Samo posiadanie tytułu profesora czy doktora jeszcze nic nie znaczy. Ludzie bez tytułu magistra mają więcej klasy, rozumu i obycia niż pisowcy. PIS jest hańbą dla Polski i zagrożeniem dla Europy. Wstydzę się takiego „prezydenta” i „rządu”. Polska właśnie popada w ruinę i staje się pośmiewiskiem.

  1. sędzia

   Może Pan przesłać źródła z jakich Pan czerpie wiedzę i swoją opinię pisząc bzdury? Brak odpowiedzi potraktuję jako prowokację lub celowe działanie na szkodę Polski.

 6. Anonim

  Cytuję: „PIS jest hańbą dla Polski i zagrożeniem dla Europy. Wstydzę się takiego “prezydenta” i “rządu”. Polska właśnie popada w ruinę i staje się pośmiewiskiem.”

  PRAWDA O OBROŃCACH DEMOKRACJI:
  TATUŚ W ORMO
  SYNEK W KODzie
  DEMOKRACJA
  ZAWSZE W MODZIE!

  Król Jan III Sobieski nie dopuściłby do dzisiejszej sytuacji w kraju. Nie ugiąłby się dyktatowi Berlina w sprawie przyjmowania migrantów. Nasz Król pogoniłby w cholerę całą bandę zdrajców i podżegaczy.

  Posłowie PO/Nowoczesnej robią trzodę w Sejmie. Buczenie. Trzaskanie. Krzyki
  WROGOWIE PAŃSTWA POLSKIEGO znowu się ośmieszają robiąc szopkę. Król pogoniłby tych pajaców każąc założyć worki pokutne!

 7. 25 lat wolności

  https://www.youtube.com/watch?v=5CJ3VJ_CJss

 8. Kalbarczyk Artur

  Chciałbym napisać kilka słów na temat propagandy w mediach, jaka się ukazała w zachodniej prasie w ostatnich kilku tygodniach, w USA i nie tylko.
  PiS zabrał się do rządzenia dość ostro, za bardzo nie mogli sobie pozwolić na zwłokę. PO zanim przeszło do historii, namieszało trochę z TK, PiS musiał to odkręcić, jeśli by tego nie zrobili, prace Sejmu RP, mogłyby być ostro sparaliżowane. Dlatego też taka ostra walka. Ja nie chcę krytykować PiS za dużo, już to zrobiłem raz i na tym poprzestanę. Walka o TK jest bardzo dobrym przykładem, co jest złego z systemem w Polsce. Tego rodzaju problemy nie istnieją w krajach zachodnich… a szczególnie w USA czy Kanadzie. Najlepszy jest tu przykład kanadyjski, 3 miesiące temu liberałowie wygrali wybory i obiecali zmianę systemu wyborczego, proces się już zaczął. Słucham uważnie wszystkich tutejszych fachowców, proces zmian potrwa minimum 3 lata… czyli to co prezydent Komorowski “załatwił” telefonicznie, w majową noc po pierwszej turze wyborów prezydenckich, wszystkie pytania, referendum, datę i propozycje zmian… w Kanadzie trwa to około 3 lata i zero gwarancji że zmiany się dokonują. My mówimy tu o zmianie konstytucji, także jeden rząd i kilku sędziów to za mało żeby zmienić konstytucje. Czyli pytanie jest: gdzie w Polsce w Maju był KOD czy pan Martin Schultz, albo media zachodnie krytykujące polski rząd … GDZIE?
  Nigdzie… czyli o co chodzi? Oczywiście nie ma to nic wspólnego z demokracją czy obroną czegokolwiek. Problem jest Wiktor Orban. Progresywny zachód, który jest praktycznie wszędzie (z wyjątkiem Szwajcarii i Islandii) nie może sobie pozwolić na “utratę” Polski. Wiktor Orban pokazuje wszystkim, że można się postawić Niemcom i EU i robić swoją politykę, która nie ma nic wspólnego z tzw. “progresem zachodnim”. Na taki przebieg wydarzeń EU nie może sobie pozwolić, Polska to zbyt duży kraj, zbyt ważny kraj dla Europy i Świata. Chociaż PiS jest wyraźnie anty rosyjski, ja jednak nie wierze, że PiS to banda głupców, oni też wiedzą że Putin to nie zwykły idiota, który chce wojny…
  Jeśli Polska obierze kierunek podobny do Węgier w roku 1998, kiedy to Orban pierwszy raz został premierem Węgier, marzenia wielu progresywnych polityków europejskich o Europie bez państw narodowych, mogą zostać dość poważnie zweryfikowane. Oczywiście muszę też wspomnieć o Słowacji czy Czechach i innych mniejszych krajach, niezależność Polski może być poważnym przykładem dla mniejszych krajów w tej części Europy. Dlatego też takie poważne ataki na rząd PiS-u ze strony międzynarodowej prasy. Skala tych ataków jest naprawdę bez precedensu, praktycznie nie ma dnia w żeby gdzieś nie było czegoś o Polsce. Jeszcze takiej manipulacji na temat Polski nie widziałem, od czasu jak tutaj mieszkam, czyli długo.
  Pan Soros wie jak wydać swoje pieniądze, wie gdzie kupić miejsce w gazecie i na jak długo. Ja przeglądam tutejszą prasę codziennie, było już wiele dni, że Poland jest na pierwszym miejscu, przez kilka godzin… Także, jest to poważna sprawa, nikt nie żartuje, panowie biorą sobie bardzo poważnie wydarzenia w Polsce.
  Ja podejrzewam, że może być to związane z wyrokiem Sądu Najwyższego w dniu 19 Stycznia, gdzie scenariusz jest możliwy, że będziemy mieli nowe wybory w Polsce… i cała ta zachodnia akcja medialna, jest sygnałem dla sędziów polskiego Sądu Najwyższego, że jest OK… i można wpuścić do Polski trochę „chaosu”, który zapewne by zapanował, jeśli wybory z Października 2015 w Polsce, byłby unieważnione. Aż boję się pytać, co by się stało z decyzjami Sejmu RP, który obradował “nielegalnie” powołując “nowych” sędziów TK. Czyżby zachód przygotowywał się do niesienia “pomocy” Polsce, którą rządzą faszyści z PiS-u… ci sami faszyści co w Budapeszcie, o których prasa na zachodzie rozpisuje się już od tygodni…
  Proponuje przyjrzeć się sytuacji w Portugalii, gdzie po demokratycznych wyborach, lewicowa anty-EU partia, która wygrała wybory parlamentarne, jest izolowana i nie dopuszczona do władzy…
  Na zdjęciu, amerykańska strona, Poland w tym dniu był na pierwszym miejscu cały dzień, a także następny dzień. Inna prasa oczywiście też dość szeroko się rozpisuje o Polsce. Nawet w moim lokalnym radio w Montrealu, była mowa o zagrożeniu dla demokracji w Polsce. Nie ignorowałbym tych sygnałów.
  http://www.theguardian.com/commentisfree/2015/dec/31/poland-leader-jaroslaw-kaczynski
  Tytuł artykułu przetłumaczyłbym tak: “Kaczyński jest głodny totalnej kontroli Polski, Zachód nie może być obojętny”.