Coraz bliżej święta…

swieta_1Czas przed Bożym Narodzeniem obfituje w różnego rodzaju imprezy i wydarzenia związane z kultywowaniem zwyczajów i tradycji świątecznych. Także w Szkole Podstawowej nr 3 mają miejsce różnorodne wydarzenia mające wprowadzić uczniów w magiczny nastrój świąt.

W czasie zajęć dzieci pod kierunkiem nauczycielek i przy dużej pomocy rodziców piekły pierniczki. Ubierały klasowe choinki i wykonywały ozdoby świąteczne. W ramach akcji „Kartka dla bezdomnego”  przygotowały kartki świąteczne. Wielkim przeżyciem dla maluchów było napisanie listu do Świętego Mikołaja i wrzucenie go do skrzynki na poczcie.

Kolejnym świątecznym akcentem w naszej szkole są przedstawienia jasełkowe i koncert kolęd i pastorałek. Nasza szkolna społeczność chętnie włączyła się w akcję „Szlachetna paczka”. Zorganizowany został także kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można było zakupić wykonane przez uczniów artykuły świąteczne. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na cele charytatywne.

Pamiętając o tym, że czas Bożego Narodzenia to czas  prezentów, dzieci otrzymały drobne upominki mikołajkowe, oraz przygotowaliśmy paczki żywnościowe jako wsparcie dla rodzin niektórych uczniów potrzebujących takiej pomocy.

Wszelkie tego typu działania wyzwalają w nas empatię i dają możliwość poczucia, że świat może być lepszy jeśli my dla siebie jesteśmy lepsi.

swieta_2 swieta_3


Aktualności

Powiązane artykuły