Zatrzymani sprawcy kradzieży

kodeks_kajdanki_malePolicjanci odzyskali sprzęt zanim pokrzywdzony zorientował się, że coś mu zginęło. Zatrzymani sprawcy kradzieży.

Policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali dwóch sprawców kradzieży elektronarzędzi oraz „pasera”, który zakupił skradziony sprzęt. Mundurowi ustalili sprawców kradzieży zanim pokrzywdzony zorientował się , że coś mu zginęło.

10 listopada br. policjanci Wydziału Kryminalnego gołdapskiej komendy Policji w czasie prowadzonych działań uzyskali informację o przestępstwie popełnionym na terenie Gołdapi. Do zdarzenia miało dojść w godzinach wieczornych 9 listopada br. Funkcjonariusze ustalili, że dwaj mężczyźni (24 i 35-latek) ukradli młot pneumatyczny z terenu budowy jednego z budynków wielorodzinnych, znajdującego się na terenie miasta. Kiedy policjanci dotarli do właściciela budowy okazało się, że mężczyzna dopiero wówczas zorientował się, że  brakuje mu sprzętu wartego około 4 tys. złotych.
Policjanci przedstawili 24 i 35-latkowi zarzut kradzieży. Mężczyźni  przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Za kradzież cudzego mienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze ustalili również osobę, która kupiła skradziony sprzęt. Okazał się nim być 57-letni mieszkaniec Gołdapi. Mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły