Szkoła w Pogorzeli solidaryzuje się z Francuzami

pogorzel_10Od 16 listopada w naszej szkole trwa tydzień edukacji globalnej, o której pisałam już wcześniej. Piątkowe wydarzenia w Paryżu – w sercu Europy zmieniły nam zupełnie plan wydarzeń tych obchodów oraz nasze postrzeganie sytuacji na świecie.

Wszyscy pytają: dlaczego? Po co w naszym kraju imigranci, uchodźcy? To do nas – nauczycieli należy przeprowadzenie rozmowy z dziećmi w taki sposób, aby nigdy z powodu odmienności nie ucierpiał niewinny człowiek. Przecież wyznawca islamu, który zjawi się w naszej szkole jako uczeń, nie będzie od razu terrorystą. Musimy naszych podopiecznych uczyć tolerancji, współodpowiedzialności za sytuację w świecie.

Uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Pogorzeli chcieli dać coś od siebie, łącząc się w żalu i smutku z Francuzami, potępiając terroryzm i przemoc. Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od oglądania filmików z sondy ulicznej o postrzeganiu przez Polaków sytuacji cywili w konflikcie, nagrań rozmów z dziećmi o wojnie oraz filmu pt. Pustynne historie, który mówi o wolontariuszach pomagających uchodźcom.

Następnie każda klasa wykonała plakat solidarności z Francuzami, uczciliśmy śmierć niewinnych ludzi minutą ciszy oraz modlitwą. Zdjęcia wykonanych plakatów prześlemy do Ambasady Francji w Warszawie.

pogorzel_1 pogorzel_2 pogorzel_3 pogorzel_4 pogorzel_5 pogorzel_6 pogorzel_7 pogorzel_8 pogorzel_9 pogorzel_11 pogorzel_12 pogorzel_13


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Szkoła w Pogorzeli solidaryzuje się z Francuzami

 1. obserwatorNowa

  Nowa dyrektorka nowe metody i o szkole słychać. Gratulacje.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. ali

  http://naszeblogi.pl/51971-soros-finansowal-we-francji-islamskich-terrorystow

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. goldapiak

  Nic nie mam do szkoły w Pogorzli ale ewidentnie widać u kogoś parcie na szkło

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. hej

  To po co piszesz jak nic nie masz, sprawiasz przykrość dzieciakom , które się starają.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Leo

  A dlaczego szkoła nie solidaryzowała się z Rosjanami kiedy ich samolot spadł nad Synajem i życie straciło ponad 200 niewinnych Rosjan? Dlaczego tak wybiórczo?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...