Szanowna Redakcjo

mosty w StańczykachZa Waszym pośrednictwem pragnę przedstawić pewną informację (z 1969 roku) związaną z zagospodarowaniem mostów w Stańczykach.

Das Ostpreußenblatt podał, że  Gazeta Białostocka w zamieszczonym artykule odniosła się do niewykorzystanych mostów kolejowych w Stańczykach, które znajdują się w południowej części Puszczy Rominckiej i są atrakcją dla wielu turystów i wycieczkowiczów jednodniowych. Z mostów roztacza się wspaniały widok na jeziora, lasy i góry. Gazeta Białostocka proponuje, żeby mosty w jakiś sposób wykorzystać i zarabiać pieniądze na większej ilości turystów. Autor proponuje wybudować na mostach hotel w połączeniu z sanatorium. Autor artykułu prezentuje czytelnikom szkic nowoczesnego budynku hotelu. Na rysunku budynek wygląda dość imponująco i byłaby to absolutna nowość (na świecie) w budowie takiego hotelu.

Jak podają Niemcy gazeta zwracała się do swoich czytelników o sugestie związane z zagospodarowaniem mostów

 

mosty w Stańczykach

Mosty w 1969 roku (na górze) i niżej według sugestii polskiej gazety, które byłyby hotelem.

 Z poważaniem Jan Modzalewski

Autorem rysunku jest Henryk Wilk


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Szanowna Redakcjo

 1. Somersby

  Ale numer, niesamowite, ale czy to w ogóle byłoby realne, wykonalne, a przede wszystkim bezpieczne?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Anonim

  W czasach PRL-u, wiele było nowinek technicznych związanych z urbanizacją naszego pięknego regionu. Rycina numer 2, przedstawiająca hotel na mostach, w ogóle do mnie nie przemawia. Moim zdaniem pasuje jak pięść do nosa. Być może miał tu powstać kolejny ośrodek dla dygnitarzy jak „Arłamów” na południu Polski.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...