Szanowna Redakcjo

mosty w StańczykachZa Waszym pośrednictwem pragnę przedstawić pewną informację (z 1969 roku) związaną z zagospodarowaniem mostów w Stańczykach.

Das Ostpreußenblatt podał, że  Gazeta Białostocka w zamieszczonym artykule odniosła się do niewykorzystanych mostów kolejowych w Stańczykach, które znajdują się w południowej części Puszczy Rominckiej i są atrakcją dla wielu turystów i wycieczkowiczów jednodniowych. Z mostów roztacza się wspaniały widok na jeziora, lasy i góry. Gazeta Białostocka proponuje, żeby mosty w jakiś sposób wykorzystać i zarabiać pieniądze na większej ilości turystów. Autor proponuje wybudować na mostach hotel w połączeniu z sanatorium. Autor artykułu prezentuje czytelnikom szkic nowoczesnego budynku hotelu. Na rysunku budynek wygląda dość imponująco i byłaby to absolutna nowość (na świecie) w budowie takiego hotelu.

Jak podają Niemcy gazeta zwracała się do swoich czytelników o sugestie związane z zagospodarowaniem mostów

 

mosty w Stańczykach

Mosty w 1969 roku (na górze) i niżej według sugestii polskiej gazety, które byłyby hotelem.

 Z poważaniem Jan Modzalewski

Autorem rysunku jest Henryk Wilk


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Szanowna Redakcjo

  1. Somersby

    Ale numer, niesamowite, ale czy to w ogóle byłoby realne, wykonalne, a przede wszystkim bezpieczne?

  2. Anonim

    W czasach PRL-u, wiele było nowinek technicznych związanych z urbanizacją naszego pięknego regionu. Rycina numer 2, przedstawiająca hotel na mostach, w ogóle do mnie nie przemawia. Moim zdaniem pasuje jak pięść do nosa. Być może miał tu powstać kolejny ośrodek dla dygnitarzy jak „Arłamów” na południu Polski.