Pomysłowość i kreatywność była zaskakująca

galwiecie_110 listopada 2015r. uczniowie klas I-VI  Szkoły Podstawowej w Galwieciach wybrali się do Fabryki Bombek w Kętrzynie. Fabrykę jej właściciel nazywa Konsulatem Świętego Mikołaja. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także poznanie etapów powstawania ozdób choinkowych od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach.

Wchodząc do fabryki uczniowie poczuli się, jak w gościnie u Świętego Mikołaja. Otoczyła ich fantastyczna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia. I chociaż za oknem brak śniegu, a w kalendarzu listopad – dzieciom udzieliła się magia świąt. Wszędzie stały choinki, wisiały różnobarwne bombki, świąteczne obrazki, figurki mikołajów i królewny Śnieżki.

Na miejscu przywitał nas pan Zygmunt. Pokazał nam, w jaki sposób ze szklanej rurki powstają bombki o różnych kształtach. Były kule, bombki o wydłużonych końcach, bałwanki, łabędź. Co odważniejsi uczniowie wydmuchali swoją własną bombkę. Takie cuda tworzy się w temperaturze 700 stopni C. Później każdy mógł stworzyć z gotowych szklanych modeli swój niepowtarzalny wzór na bombce. Do dyspozycji był różnokolorowy brokat, a także maszyna, z której wychodziły piękne, zielone i czarne, pluszowe bombki. Pomysłowość i kreatywność była zaskakująca. Gdy bombki wysychały, uczniowie wraz ze św. Mikołajem zwiedzali muzeum z najpiękniejszymi bombkami z kilkunastu i kilkudziesięciu lat. Kolekcja jest imponująca. Uczniowie mieli także możliwość napisania listów do św. Mikołaja oraz zwiedzenia jego komnaty. Kiedy bombki wyschły pan Zygmunt poobcinał końcówki, na których były one zaczepione do wyschnięcia i włożył zawieszki. Na koniec uczniowie zeszli na dół do przyzakładowego sklepu. Oj było w czym wybierać! Wiele osób nie mogło się zdecydować. Wszystkie ozdoby były po prostu prześliczne.

Dzieci powróciły z ogromem wrażeń, zmęczone, ale radosne z własnoręcznie wykonaną bombką, która na pewno ozdobi ich choinkę.

J. Z i A. S.

galwiecie_2 galwiecie_3 galwiecie_4 galwiecie_5 galwiecie_6 galwiecie_7 galwiecie_8 galwiecie_9 galwiecie_10 galwiecie_11 galwiecie_12 galwiecie_13 galwiecie_14 galwiecie_15


Aktualności

Powiązane artykuły