Gołdapskie gimnazjum promuje Dzień Dobrego Słowa

Dzień Dobergo Słowa
Dzień Dobrego Słowa

Ubiegły rok szkolny upłynął w gimnazjum pod znakiem akcji promujących kulturę i właściwy stosunek do słowa oraz konstruktywną komunikację. Nie mogło podobnych treści zabraknąć i tej jesieni, dlatego 13 listopada cała społeczność gimnazjalna obchodziła Dzień Dobrego Słowa.

Projekt zrealizowany pod kierunkiem Anety Wojnar-Konopki promowała wyeksponowana na korytarzu gazetka. Tradycyjnie można było skorzystać ze Skrzynki Dobrych Słów dającej okazję do przeproszenia, wyrażenia wdzięczności czy emocjonalnego wsparcia innej osoby. Jej zawartość jeszcze tego samego dnia trafiła do adresatów. Na korytarzach pojawiły się wydzieranki z motywującymi hasłami, z których młodzież entuzjastycznie skorzystała oraz Galeria Wdzięczności skłaniająca do refleksji i wyrażenia podziękowań za wszystko, co warto cenić.

Na drzwiach każdej pracowni przyklejono hasła promujące akcję oraz opracowane przez młodzież „Vademecum użytkownika (dobrego) słowa”. W klasach odbyły się zajęcia, których celem było kształtowanie umiejętności formułowania miłych komunikatów i przyjmowania komplementów. Poza tym przeprowadzono warsztat dotyczący konstruktywnej komunikacji, dzięki któremu uczniowie mogli posiąść umiejętność stosowania komunikatu „ja” i parafrazowania. Grupa projektowa zaproponowała społeczności szkolnej ekspozycję zatytułowaną „Zakoduj się pozytywnie” oraz nietypowy poczęstunek – ciasteczka zawierające dobre słowa. Na szkolnym korytarzu odbyło się także wspólne śpiewanie polskich piosenek o optymistycznym wydźwięku.

Ostatnim etapem akcji był spacer po mieście, podczas którego gimnazjaliści rozdawali napotkanym przechodniom pokrzepiające liściki.

Dobre Słowo
Dzień Dobrego Słowa

 

SONY DSC
Dzień Dobrego Słowa

 

SONY DSC
Dzień Dobrego Słowa
SONY DSC
Dzień Dobrego Słowa

6 7 8 9 10


Aktualności

Powiązane artykuły