Gołdapski zespół w finale międzynarodowego Festiwalu!

manipulationGołdapski zespół „Manipulation” jako pierwszy zespół z Polski w historii zagrał 25 września na żywo w półfinale festiwalu Villa De Bilbao. Bilborock to festiwal z dużymi tradycjami, odbywający się co roku od niemal 30 lat – to jest już 27. edycja. Teraz zagra w finale imprezy.

Jakby tego było mało, gołdapianie spodobali się na tyle jury i hiszpańskiej publiczności, że jadą 13 listopada na finałowy koncert. Jest to festiwal ogólnoeuropejski, podzielony na trzy sceny: rock, metal i muzyka elektroniczna. Z całej Europy było ponad 400 zgłoszeń, spośród których jury wybrało 10 najlepszych zespołów metalowych, 10 z muzyką elektroniczną i 16 rockowych.

Potem wybrane zespoły grały półfinały na żywo w Bilbao Concert Hall. Koncerty odbywały się w czwartki, piątki i soboty od końcówki września do końca października. Po wszystkich występach na żywo, jury wybrało z każdej kategorii 3 najlepsze zespoły, wśród nich w kategorii metal znalazł się zespół z Gołdapi „Manipulation”.

Jest to ogromny międzynarodowy sukces zespołu. Chłopaki jadą 13 listopada na finał reprezentować nie tylko Gołdap ale i Polskę, jako pierwszy zespół z Polski któremu udało się tam zagrać na przestrzeni 27 edycji konkursu.

Do wygrania są: za I miejsce – 5000 Euro, za drugie – 2500 Euro i za trzecie – 1200 Euro + nagrody indywidualne i specjalne nagrody od jury.

W hiszpańskich mediach aż huczy od komentarzy na ten temat, gdyż kraj Basków jest bardzo autonomiczny i z reguły bardzo mocno promują swoje lokalne zespoły, toteż bardzo dużym zaskoczeniem jest to, że zespół z Polski dostał się do finału.

Transmisja na żywo pod tym linkiem:

Portada

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Gołdapski zespół w finale międzynarodowego Festiwalu!

 1. To się nazywa sukces!!!

  Super chłopaki!!!! Cieszę się, że Was znam!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. rewelacja

  Brawo,brawo,brawo.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Piotrek Bartoszuk

  A dzisiaj w porannej podróży do pracy słuchałem „Ecstasy”
  Przeszło mi przez myśl, czy już wiadomo jakie są wyniki tego festiwalu.
  Super Panowie, teraz jeszcze rozwalcie system w finale i zgarnijcie jak najwięcej nagród 🙂
  Chwalmy swoje… a, że dobre to już wiemy od dawna !
  Powodzenia.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. kapłan

  Moim zdaniem to zwyczajne promowanie satanizmu. Mam nadzieję, że już nie długo się to skończy, dzięki wynikowi wyborów z dnia 25.10.2015 roku zostaną zdelegalizowani. Oczywiścię życzę sromotnej porażki.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. K76

   Nie długo czy niedługo? o to iest pytańe ? Sromotna porażka.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. MARIUSZ D

  GRATULACJE

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...