Gołdapski zespół w finale międzynarodowego Festiwalu!

manipulationGołdapski zespół „Manipulation” jako pierwszy zespół z Polski w historii zagrał 25 września na żywo w półfinale festiwalu Villa De Bilbao. Bilborock to festiwal z dużymi tradycjami, odbywający się co roku od niemal 30 lat – to jest już 27. edycja. Teraz zagra w finale imprezy.

Jakby tego było mało, gołdapianie spodobali się na tyle jury i hiszpańskiej publiczności, że jadą 13 listopada na finałowy koncert. Jest to festiwal ogólnoeuropejski, podzielony na trzy sceny: rock, metal i muzyka elektroniczna. Z całej Europy było ponad 400 zgłoszeń, spośród których jury wybrało 10 najlepszych zespołów metalowych, 10 z muzyką elektroniczną i 16 rockowych.

Potem wybrane zespoły grały półfinały na żywo w Bilbao Concert Hall. Koncerty odbywały się w czwartki, piątki i soboty od końcówki września do końca października. Po wszystkich występach na żywo, jury wybrało z każdej kategorii 3 najlepsze zespoły, wśród nich w kategorii metal znalazł się zespół z Gołdapi „Manipulation”.

Jest to ogromny międzynarodowy sukces zespołu. Chłopaki jadą 13 listopada na finał reprezentować nie tylko Gołdap ale i Polskę, jako pierwszy zespół z Polski któremu udało się tam zagrać na przestrzeni 27 edycji konkursu.

Do wygrania są: za I miejsce – 5000 Euro, za drugie – 2500 Euro i za trzecie – 1200 Euro + nagrody indywidualne i specjalne nagrody od jury.

W hiszpańskich mediach aż huczy od komentarzy na ten temat, gdyż kraj Basków jest bardzo autonomiczny i z reguły bardzo mocno promują swoje lokalne zespoły, toteż bardzo dużym zaskoczeniem jest to, że zespół z Polski dostał się do finału.

Transmisja na żywo pod tym linkiem:

http://stereozona.com/

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Gołdapski zespół w finale międzynarodowego Festiwalu!

 1. To się nazywa sukces!!!

  Super chłopaki!!!! Cieszę się, że Was znam!!!

 2. rewelacja

  Brawo,brawo,brawo.

 3. Piotrek Bartoszuk

  A dzisiaj w porannej podróży do pracy słuchałem „Ecstasy”
  Przeszło mi przez myśl, czy już wiadomo jakie są wyniki tego festiwalu.
  Super Panowie, teraz jeszcze rozwalcie system w finale i zgarnijcie jak najwięcej nagród 🙂
  Chwalmy swoje… a, że dobre to już wiemy od dawna !
  Powodzenia.

 4. kapłan

  Moim zdaniem to zwyczajne promowanie satanizmu. Mam nadzieję, że już nie długo się to skończy, dzięki wynikowi wyborów z dnia 25.10.2015 roku zostaną zdelegalizowani. Oczywiścię życzę sromotnej porażki.

  1. K76

   Nie długo czy niedługo? o to iest pytańe ? Sromotna porażka.