Baza rodzin została otwarta!

paczka_1Ogólnopolska przedświąteczna akcja „Szlachetna paczka” rusza pełną parą. Już od tej soboty na stronie internetowej – www.szlachetnapaczka.pl dostępna jest lista najbiedniejszych rodzin wraz ze spisem rzeczy, które są im najbardziej potrzebne. Przygotowali ją wolontariusze, którzy odwiedzali najbiedniejszych w domach, gdzie sprawdzali ich warunki i potrzeby.
Ruszyli oni także na nasze Gołdapskie ulicę w sobotę 21.11.2015 aby pokazać ludziom swoją otwartość, a także zachęcali ludzi do Mądrej Pomocy.  W chwili obecnej w naszym regionie na pomoc czeka 21 rodzi, ale ta liczna jeszcze trochę urośnie. Każdy mógłby coś z siebie dać, zachęcamy do tworzenia paczek, to niesamowita przygoda dla Was jak i dla nas. Mamy nadzieję, że osiągniemy sukces taki sam jak rok temu i każda potrzebująca rodzina z Gołdapi otrzyma paczkę.
Siła jest w ludziach, w to wierzymy.  Pamiętajcie dobro powraca.- Mówią nasi Gołdapscy wolontariusze.
Jak zrobić paczkę? Nic prostszego:
1. Z bazy z opisami rodzin wybierz rodzinę, dla której wraz z rodziną lub przyjaciółmi przygotujecie pomoc. Baza rodzin z naszego terenu: http://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/action,step3,ids,14,sname,warminsko-mazurskie,idw,625.html#position
2. Przygotuj paczkę zgodnie z listą potrzeb i marzeń wybranej rodziny. W przygotowaniu Waszych paczek pomoże wolontariusz – opiekun wybranej rodziny.
3. Dostarcz paczkę do magazynu. W weekend 12-13 grudnia do magazynu. (W niedługim czasie zostanie podany dokładny adres).
Gołdapscy wolontariusze
jak-zrobic-paczke paczka_2 walka_z_bieda_trwa copy

Powiązane artykuły