Ze Starostwa: sesja z udziałem wojewody

IMG_532019 października 2015 r. gościł w Gołdapi wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski. Tuż przed rozpoczęciem obrad XV sesji Rady Powiatu wojewoda odznaczył honorową odznaką Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa” pana Krzysztofa Klausa, zasłużonego rolnika z naszego powiatu.
Obecność wojewody była też doskonałą okazją do złożenia podziękowań osobom najbardziej zaangażowanym w realizację projektu „On, ty i ja na tej samej drodze – III edycja” dofinansowanego z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Doceniając działania asp. szt. Marty Andruczyk, pomysłodawczyni projektu, starosta gołdapski Andrzej Ciołek uhonorował ją medalem „Za zasługi dla Powiatu Gołdapskiego”. Wspólnie z wojewodą podziękowali też Małgorzacie Maciulewskiej – koordynatorce projektu oraz Jackowi Rakowskiemu – redaktorowi portalu goldap.info, który z zaangażowaniem promuje i rzetelnie informuje o działaniach podejmowanych w ramach projektu.
Dzięki kolejnym edycjom projektu możliwy był zakup specjalistycznego sprzętu takiego jak : AlcoBlow, Alkogogle, przenośny Alkometr A.2.O, Zestawy Ratownictwa Medycznego, fantomy służące do nauki prawidłowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Przeprowadzono dziesiątki akcji, promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
W związku z realizacją III edycji projektu Starostwo Powiatowe w Gołdapi zakupiło 10 latarek ręcznych wraz z kaburą, czerwoną nakładką sygnalizacyjną i zestawem ładowarek. Latarki wykonane są z aluminium lotniczego, posiadają wzmocnioną obudowę i odporną na wstrząsy soczewkę poliwęglanową. Jest to profesjonalny sprzęt, który pomoże w realizacji codziennych czynności przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
Zakupione latarki zostały przekazane przez starostę Andrzeja Ciołka, wojewodę warmińsko-mazurskiego Marian Podziewskiego oraz przewodniczącego Rady Powiatu Leszka Retela na ręce podkomisarza Ryszarda Antolaka Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Wartość 10 zestawów latarek wynosi: 3 936,00 złotych brutto.
Na zakończenie spotkania starosta gołdapski Andrzej Ciołek wręczył wojewodzie rzeźbę przedstawiającą Sierżanta Bobra – będącego maskotką warmińsko-mazurskiej policji, dziękując w ten sposób za zaangażowanie wojewody w poprawę bezpieczeństwa w naszym powiecie.
Na zakończenie spotkania wojewoda, starosta oraz sekretarz powiatu Marek Miros podsumowali rozwój Gołdapi w ostatnich 8 latach, doceniając wkład pracy i starań wielu osób, w tym wojewody. Starosta Andrzej Ciołek podziękował wojewodzie za wieloletnią współpracę i działania na rzecz powiatu gołdapskiego oraz za przychylność i pomoc w realizacji inicjatyw na rzecz wzmocnienia roli i rozwoju ziemi gołdapskiej. (Red. Starostwo Powiatowe)

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Ze Starostwa: sesja z udziałem wojewody

  1. ja

    drogę trzeba torować, bo dokąd pójść jak nie do swoich

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...