Szkoła Podstawowa nr 3 dołączyła do siatkarskiej rodziny

SOS Akademia 2W środę, 30 września w auli Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach oficjalnie zainaugurowano działalność Akademii Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, do której przystąpiły trzy suwalskie podstawówki (nr 6, 9 i 10) oraz Szkoła Podstawowa nr 3 z Gołdapi.

– Akademia Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w naszej szkole to kolejny krok w budowaniu solidnych fundamentów tej dyscypliny sportu w Suwałkach jak i w Polsce – powiedziała Halina Walendzewicz, dyrektor SP 10 w Suwałkach. W ceremonii podpisania aktu powstania Akademii wzięli udział: prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Paweł Papke, zastępca Prezydenta Miasta Suwałk – Łukasz Kurzyna, prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej – Tadeusz Jasiński, prezes S.O.S. – Stefan Dojnikowski, dyrektorzy współpracujących szkół, a wśród nich Leszek Retel z gołdapskiej „trójki”. Suwalska Akademia Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego jest jedną z trzech w województwie podlaskim i jedną ze 144 w Polsce, w których pod opieką ponad 300 nauczycieli, trenuje 5.300 dzieci, to nowy model szkolenia siatkarek i siatkarzy. Polski Związek Piłki Siatkowej chce objąć nim do 15.000 dziewcząt i chłopców. Ambasadorem Akademii w Suwałkach został wybrany Kamil Skrzypkowski, brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów z 2004 roku i I ligi siatkarzy w barwach Ślepska Suwałki w sezonie 2014/2015. Wspierać go będzie m. in. drugi z siatkarzy Ślepska – Łukasz Rudzewicz.

– Siatkarskie Ośrodki Szkolne i Akademie to kuźnie talentów, które kształcić będą przyszłych reprezentantów Polski na Igrzyska Olimpijskie, mistrzostwa Europy i Świata, to przyszłość naszej siatkówki, naszego sportu – powiedział Paweł Papke. W Suwałkach siatkówka to bardzo popularna dyscyplina sportowa. Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki prowadzi szkolenie młodzieży od 1995 roku i w tym roku obchodzi swój jubileusz. Najbardziej utytułowanym siatkarzem z grona wychowanków SUKSS jest Wojciech Winnik, aktualnie zawodnik i prezes MKS Ślepsk Suwałki. W Gołdapi pracą z dziećmi od pięciu lat zajmuje się UKS „Trójka” Gołdap, której czworo wychowanków trenuje w S.O.S Suwałki.

– Mam nadzieję, że ci chłopcy, którzy trafili do Akademii Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego będą być może w przyszłości zapleczem dla naszej suwalskiej drużyny, a kto wie, może któryś z nich będzie grał w reprezentacji naszego kraju – dodał Łukasz Kurzyna. Zastępca Prezydenta Miasta Suwałk zadeklarował również dalszą pomoc samorządu w rozwój sportu w mieście.

Akademia SOS Akademia SOS 5 Akademia SOS 6 akademia-sos015 akademia-sos038 akademia-sos043 akademia-sos044 akademia-sos046 akademia-sos053 akademia-sos055

Powiązane artykuły