Szkoła Podstawowa nr 2 Mistrzem Edukacji Recyklingowej

recykling_gala_6Decyzją kapituły konkursowej XVI edycji Pucharu Recyklingu Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi otrzymała Dyplom Mistrza Edukacji Recyklingowej. Gala wręczania nagród obywała się w Poznaniu.
O takim sukcesie marzą wszyscy. Marzyliśmy i my- dzieci, cała rada pedagogiczna, pracownicy administracji i obsługi z naszej małej, bezpiecznej szkółki, którą wszyscy nazywają po prostu „dwójką pod lasem „.
Wystartowaliśmy w XVI edycji Konkursu o Puchar Recyklingu. Puchar Recyklingu to jedyny w Polsce konkurs, który w kompleksowy sposób ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w zakresie recyklingu. Tym samym ma na celu promowanie i rozpowszechnianie nowych technik, ciekawych i innowacyjnych rozwiązań związanych z gospodarką odpadami oraz pomysłowych przykładów edukacji ekologicznej.

Przedstawiliśmy roczne działania na rzecz przyrody i edukacji ekologicznej. Opisaliśmy to wszystko, co zrobiliśmy. Pochwaliliśmy się spiralnymi ,długotrwałymi działaniami na różnych płaszczyznach. Tego sukcesu nie byłoby bez wsparcia społeczności lokalnej i zaprzyjaźnionych placówek, instytucji, organizacji między innymi: Nadleśnictwa Gołdap, PKPR w Żytkiejmach, Sanepidu Gołdap, Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Fundacji Nasza Ziemia, Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Stowarzyszenia Ptaki Polskie, Firmy EKO HARPOON Recykling Sp .z.o.o. z Cząstkowa Mazowieckiego, ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, Firmie Abrys, Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego w Gołdapi, Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej „Słoneczny Dom” w Gołdapi i Rady Rodziców przy SP nr 2 Gołdapi.
Nasze kreatywne działania zostały zauważone już w latach ubiegłych. Wcześniej również zostaliśmy laureatami podczas XII i XIII edycji Pucharu Recyklingu.
Na gali w Poznaniu szkołę reprezentowała koordynatorka działań Alina Oleszczuk.
Nagrody: dyplom ” Mistrza Edukacji Recykingowej „wśród placówek z całej Polski, kosze EKO do selektywnej zbiórki odpadów firmy ALDA, zestaw pomocy naukowych firmy Jangar wzbogacą zaplecze naszej szkoły, które pozwoli w atrakcyjnej i nowatorskiej formule realizować proces edukacyjny.

To wspaniałe osiągnięcie, pierwsze miejsce wśród placówek oświatowych z całej Polski sprawiło, że o Gołdapi cudownym uzdrowiskowym miasteczku położonym wśród lasów i jezior usłyszeli wszyscy.

Czujemy się dumni i zmotywowani do dalszej owocnej pracy. Sukcesami promujemy naszą szkołę i nasze piękne miasto.
„Dwójka” pokazała po raz kolejny, że jest szkołą świetną, wartościową i pełną pasji.

Linki:
http://www.pucharrecyklingu.pl/images/laureat_logo.pdf

https://www.facebook.com/naszaziemia/posts/10153147465482401?__mref=message_bubble

recykling_gala_1 recykling_gala_2 recykling_gala_3 recykling_gala_4 recykling_gala_5 recykling_gala_7 recykling_gala_8 recykling_gala_9 recykling_gala_10 recykling_gala_11 recykling_gala_12 recykling_gala_13 recykling_gala_14 recykling_gala_15


Aktualności

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Szkoła Podstawowa nr 2 Mistrzem Edukacji Recyklingowej

 1. mama

  Gratulacje – Szkoła nr 2 na medal:).

 2. Anonim

  Pięknie!-życzę kolejnych sukcesów i dalszej owocnej pracy całemu gronu pedagogicznemu.

 3. Nauczycielka

  A ja marzę o emeryturze…

 4. marzanna

  „Nauka jest jak niezmierne morze…
  im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony” cytując S.Żeromskiego gratuluję umiejętności „zarażania” zdobywaniem wiedzy i pokazywania dzieciom świata nie zawsze motodą zapisaną w podręczniku. Gratuluję i zawsze służę swoją pomocą!

 5. MK

  Pani Alinko, brawo, gratulacje dla dzieci i rodziców!

 6. Gołdapianin

  SP2 mistrzem nietrzymania budżetu.

  1. AB

   Łatwo anonimowo komuś dokuczyć. Na ten sukces pracowało wielu nauczycieli, rodziców, uczniówi i ludzi, którzy bezinteresownie pomagali. Nie dla rozgłosu, a z czystej życzliwości. Czy nie mają prawa cieszyć się z takiego sukcesu?

 7. Geriatra

  „…zestaw pomocy naukowych firmy Jangar wzbogacą zaplecze naszej szkoły, które pozwoli w atrakcyjnej i nowatorskiej formule realizować proces edukacyjny.”
  No, zawsze coś. Może jednak nie trzeba będzie aż tyle dokładać do budżetu tej szkoły.

 8. taki sobie obserwator

  Ależ czepiasz się Geriatra. Zamiast gratulować sukcesu całej społeczności uczniowskiej i lokalnej marudzisz geriatrycznie:) Więcej optymizmu a nie ujemnej energii sam dołujesz się takim wpisem a po co?
  sprawy budżetu poruszaj tam gdzie je powinno się poruszać…