Po raz trzeci ustanawialiśmy rekord razem z WOŚP

dwojka_4Już po raz trzeci 16 października Szkoła Podstawowa nr 2  w Gołdapi wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy obchodziła Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca pod nazwą „Restart a Heart”. Razem z ponad 80 tysiącami  ludzi w całej Polsce rozpoczęliśmy w samo południe ustanawianie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Akcja trwała 30 minut.

Fundacja WOŚP zorganizowała takie wydarzenie w Warszawie, gdzie zaprosiła uczniów ze szkół, które, tak jak nasza szkoła, działają w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, aby wspólnie z nimi w obecności przedstawicieli mediów, przed kamerami podjąć wyzwanie pobicia rekordu. Całość była transmitowana na kanale Orkiestry YouTube, tak aby pozostali uczestnicy mogli w różnych miejscach ćwiczyć razem w jednym rytmie. W naszej szkole tym razem uczestniczyło 116 uczniów i nauczycieli. Wszyscy obdarowani zostali przez WOŚP apteczkami pierwszej pomocy wyposażonymi we wkłady (maseczka do wdechów, koc termiczny, bandaż), rękawiczki, startery play ( sponsor akcji), ulotki zielony zawrót głowy, ulotki Konwencja praw dziecka, ulotki AHA.

Helena Galińska

dwojka_1 dwojka_3 dwojka_5 dwojka_6 dwojka_7 dwojka_8 dwojka_9 dwojka_10 dwojka_11 dwojka_12 dwojka_13 dwojka_14 dwojka_15 dwojka_16 dwojka_17 dwojka_18 dwojka_19 dwojka_20


Aktualności

Powiązane artykuły