Pieszy potrącony przez motorowerzystę

2Bez elementów odblaskowych, prawą stroną jezdni i z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie – w taki sposób wczoraj po godz. 19.00 w Główce gm. Gołdap poruszał się 58–letni pieszy. Jan M. został potrącony przez motorowerzystę.  Mężczyźni trafili do szpitala w Giżycku. 45–letni kierujący pojazdem był trzeźwy. Apelujemy do pieszych o rozsądek i przypominamy o obowiązku używania elementów odblaskowych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po 19.00 w Okrasinie gm. Gołdap. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motorowerem 45-letni mieszkaniec gminy Gołdap potrącił 58–letniego pieszego. Jan M. poza terenem zabudowanym poruszał się prawą stroną jezdni, nie miał na sobie, ani przy sobie żadnych elementów odblaskowych.

W wyniku odniesionych obrażeń obaj  mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala w Giżycku. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że pieszy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierujący motorowerem był trzeźwy.

Przypominamy, że noszenie elementów odblaskowych jest obowiązkiem pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym i powinny być umieszczone w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu. Zachęcamy również do używania odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo. (Red. KPP Gołdap)

1


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Pieszy potrącony przez motorowerzystę

  1. pit

    Niema żadnej komunikacji ,zgrania ,poinformowania się nawzajem ,poco tam dwie staże pożarne przyjechały?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...