Pieszy potrącony przez motorowerzystę

2Bez elementów odblaskowych, prawą stroną jezdni i z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie – w taki sposób wczoraj po godz. 19.00 w Główce gm. Gołdap poruszał się 58–letni pieszy. Jan M. został potrącony przez motorowerzystę.  Mężczyźni trafili do szpitala w Giżycku. 45–letni kierujący pojazdem był trzeźwy. Apelujemy do pieszych o rozsądek i przypominamy o obowiązku używania elementów odblaskowych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po 19.00 w Okrasinie gm. Gołdap. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motorowerem 45-letni mieszkaniec gminy Gołdap potrącił 58–letniego pieszego. Jan M. poza terenem zabudowanym poruszał się prawą stroną jezdni, nie miał na sobie, ani przy sobie żadnych elementów odblaskowych.

W wyniku odniesionych obrażeń obaj  mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala w Giżycku. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że pieszy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierujący motorowerem był trzeźwy.

Przypominamy, że noszenie elementów odblaskowych jest obowiązkiem pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym i powinny być umieszczone w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu. Zachęcamy również do używania odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo. (Red. KPP Gołdap)

1


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Pieszy potrącony przez motorowerzystę

  1. pit

    Niema żadnej komunikacji ,zgrania ,poinformowania się nawzajem ,poco tam dwie staże pożarne przyjechały?