Już wkrótce działania „Znicz 2015”

kontrola drogowkiOd 30 października do 2 listopada 2015 na terenie powiatu gołdapskiego przeprowadzone zostaną działania „Znicz 2015”. Miejscowi policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg, a także osób odwiedzających cmentarze.

Już niedługo obchodzić będziemy Święto Zmarłych. Udamy się na cmentarze, aby uczcić pamięć naszych bliskich. W związku z tym Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi informuje, że jak co roku    na terenie powiatu wystąpią utrudnienia w ruchu w okolicach cmentarzy, dróg dojazdowych i głównych ciągów komunikacyjnych.

Spodziewane uniedogodnienia nastąpią na:

·         drodze krajowej nr 65 na odcinku Gołdap przejście graniczne z Federacją Rosyjską w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gumbińskiej;

·         drodze powiatowej 1784N na odcinku Gołdap – Mażucie – cmentarz przy ul. Cmentarnej w Gołdapi,

·         drodze wojewódzkiej W-651 w miejscowości Dubeninki – cmentarz przy ul. Mareckiego,

·         drodze wojewódzkiej W-650 trasa Gołdap – Grabowo – cmentarz w Grabowie,

·         drodze wojewódzkiej W-650 Gołdap – Banie Mazurskie – cmentarz w miejscowości Banie Mazurskie

W trakcie działań funkcjonariusze będą m.in.: czuwać nad utrzymaniem płynności ruchu i udzielać informacji kierowcom o czasowych zmianach w organizacji ruchu, eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz pojazdy, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu.

Oto kilka rad, które pomogą Państwu spokojniej spędzić trwający czas zadumy:

 

1.      Portfele trzymajmy w zamkniętej, wewnętrznej kieszeni odzieży.

2.      Nie zabierajmy na cmentarze większej kwoty pieniędzy niż jest to konieczne.

3.      Ze względu na zmiany organizacji ruchu i związane z tym utrudnienia korzystajmy                                z udostępnionego autobusu komunikacji miejskiej.

4.      W razie użytkowania własnego samochodu prosimy stosować się do znaków i poleceń policjantów.

5.      Ograniczmy prędkość i zachowajmy szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i innych miejsc o dużym nasileniu ruchu pieszych i pojazdów.

6.      Parkujmy w miejscach tylko do tego wyznaczonych, umożliwmy swobodny ruch pieszym                          i innym pojazdom.

7.      Nie pozostawiajmy w samochodach dokumentów, kluczy ani żadnych innych wartościowych rzeczy.

Przypominamy kierującym, że w obrębie cmentarza przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi parking  samochodowy usytuowany jest na ul. Zadumy. Nie będzie możliwe parkowanie pojazdów na drodze dojazdowej do parkingu.

Aby zmniejszyć ruch na drodze,  w dniach 31 października i 1 listopada br gołdapska placówka PKS udostępni autobus komunikacji miejskiej, który będzie kursował z centrum miasta na cmentarz przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi. Rozkład jazdy będzie dostępny w lokalnych mediach.

W miejscowości Grabowo miejsca parkingowe znajdować się będą w okolicy cmentarza oraz na parkingu przy kościele.  Pojazdy będzie można również parkować na placu parkingowym w pobliżu miejscowego Zespołu Szkół w Grabowie.

W miejscowości Dubeninki miejsca parkingowe znajdować się będą przy Urzędzie Gminy (ul. Mereckiego 27) jak również na parkingu przy kościele (ul. Kajki 1). Pojazdy będzie można również parkować na dwóch bocznych drogach znajdujących się za cmentarzem komunalnym.

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły