Ze Starostwa: „Ukraina 2015. Bitwa o Niepodległość”

ukraiona_koncert_2od taką nazwą odbył się 20 września 2015 r. w gołdapskim Domu Kultury koncert charytatywny. Gołdap nie pozostała obojętna wobec tragedii rozgrywającej się na Ukrainie. Poprzez koncert organizatorzy chcieli dać przesłanie Ukraińcom – żeby wiedzieli, iż mają w nas wsparcie, zwłaszcza, że tutaj w naszym powiecie współistnieją i przenikają kultury: polska i ukraińska.
Na scenie wystąpili: śpiewaczka Ołena Szyszkina, finalista telewizyjnego The Voice of Ukraine, Mykyta Obuszenko, muzyk Dawyd Kulinicz i multiinstrumentalista, dziennikarz radiowy i kapelan Oddziału Straży Granicznej na Ukrainie Jewhen Golcow, który wraz z Eugeniuszem Nogą prowadził koncert.
Eugeniusz Noga zajął się również tłumaczeniem z języka ukraińskiego na polski i odwrotnie.
Wśród gości był sekretarz powiatu Marek Miros i komendant placówki straży granicznej w Gołdap ppłk SG Tomasz Makowski.
Koncertowi towarzyszyła kwesta. Zebrane środki zostaną przekazane oddziałowi straży granicznej w Triochizbence na wschodniej Ukrainie (strefa ATO) na zakup podstawowego wyposażenia strażników (m.in. apteczek taktycznych). Zastrzyki przeciwbólowe, zestawy do tamowania krwi i dezynfekcji – każda z tych rzeczy może okazać się jedynym ratunkiem na wagę życia.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyszli na koncert i wsparli tym samym przyjaciół ze Wschodu.
Patronat honorowy nad koncertem objęli: Senator RP Marek Konopka oraz Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski.
Organizację koncertu wsparło Stowarzyszenie Integracji i Rozwoju Kulturalnego Mniejszości Narodowych w Polsce „Czeremosz”. (Red. Starostwo Gołdapskie)

ukraiona_koncert_1 ukraiona_koncert_3 ukraiona_koncert_4


Aktualności

Powiązane artykuły