Weekendowe działania

DSC_0868W minionych dniach, funkcjonariusze Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w skontrolowanych samochodach ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe o wartości ponad 34 000 zł oraz zatrzymali podejrzanego volkswagena Passata o szacunkowej wartości 11 000 zł.

Mundurowi z W–MOSG nie tylko kontrolowali samochody w drogowych przejściach granicznych, ale również prowadzili kontrolę na drogach Warmii i Mazur.

W powiecie giżyckim funkcjonariusze z Gołdapi zatrzymali do kontroli drogowej osobowy BMW, w którym ujawnili 31 000 sztuk papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Wartość nielegalnych wyrobów tytoniowych to 20 000 zł. Towar został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a wobec 38–letniego obywatela Polski wszczęto procedurę karno–skarbową.

W gminie Lidzbark Warmiński, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim dokonali kontroli samochodu osobowego Audi, którego kierowcą był  37–letni mężczyzna, obywatel RP. W bagażniku auta znajdowały się papierosy różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wyroby tytoniowe w ilości 8 000 sztuk o szacunkowej wartości 5000 zł zostały zdeponowane przez mundurowych.

Ponadto w Bezledach i Gronowie ujawniono papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy na kwotę 9 000 zł.

Funkcjonariusze z Bezled również udaremnili wyjazd z kraju samochodu osobowego marki Volkswagen Passat o wartości 11 000 zł. Podczas kontroli legalności pochodzenia pojazdu, wykryli nieprawidłowości w polu numerowym VIN. W związku z czym obywatelowi Polski przerwano podróż i przekazano Policji, celem prowadzenia dalszych czynności wyjaśniających. (Red. W-MOSG)

DSC_0132 DSC_0134 DSC_0873 DSC_2405


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Weekendowe działania

 1. Sztyrlic

  I znowu bohaterem akcji, kierowca Paseratti 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. SUper

  Jak dużo wiózł! Jak chłopaki wyszli na przemytniczka? Po telefonie?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...