Odpowiedzą za rozbój

Kodeks
Kodeks

Gołdapscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 19- 35 lat, którzy dokonali rozboju na 39-letnim mieszkańcu gminy Gołdap.

W dniu 17 września napastnicy wtargnęli do mieszania 39-letniego mężczyzny, użyli wobec niego gazu pieprzowego, a następnie z mieszkania poszkodowanego ukradli przedmioty o łącznej wartości 1250 zł. Policjanci następnego dnia po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali sprawców i odzyskali część skradzionego mienia.

Kryminalni ustalili, iż w dzień zatrzymania jeden ze sprawców ponownie dokonał rozboju. Mężczyzna użył gazu pieprzowego wobec 27-letniego mieszkańca Gołdapi a następnie kopiąc i uderzając mężczyznę po całym ciele ukradł mu przedmioty o łącznej wartości 417 zł.

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec dwóch mieszkańców Gołdapi środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Trzeci sprawca otrzymał dozór policyjny. Teraz dwóch z zatrzymanych odpowie za rozbój w warunkach recydywy, za co grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Trzeciemu grozi nawet 12 lat więzienia. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły