Czwarte miejsce drużyny z naszego powiatu na Mistrzostwach Polski

DSCN4022W dniach 26-27 września w gminie Łącko (powiat nowosądecki) miał miejsce finał Mistrzostw Polski Amatorów organizowany w ramach projektu Orlik 2015 oraz Ligi Mistrzów Orlika.

W wyniku wcześniejszych rozgrywek i meczy eliminacyjnych na terenie całego kraju, w których brały udział 13 842 ekipy, do turnieju finałowego na szczeblu ogólnopolskim zakwalifikowało się jedynie 20 drużyn z poszczególnych województw, w tym Dubeninki, które wspólnie z Old Boy’s Olsztyn reprezentowały województwo warmińsko- mazurskie.

Patronat honorowy nad projektem Orlik 2015 objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Skarbu Państwa, patronem medialnym była Telewizja Polska, zaś sponsorem PKN Orlen. Dwudniowe zmagania były relacjonowane na antenie TVP Kraków i TVP Regionalna.

Pierwszego dnia zmagań drużyna z kompletem zwycięstw wyszła z grupy, zostawiając w tyle rywali (Woj-Tom Łącko, Toruń, Izbiszcze Choroszcz, Ferranti Syców),Woj-Tom Łącko by w niedzielę walczyć w ćwierćfinale.

W meczu ćwierćfinałowym Dubeninki pokonały drużynę Manhattan Trzebinia wynikiem 4:0. W półfinale ekipa spotkała się z Albatrosem Ząbki. Już na początku przeciwnicy szybko strzelili 4 bramki, jednak ambitna postawa pozwoliła doprowadzić do remisu. Później, przy wyniku 6:4 dla rywala, Dubeninki, grając w osłabieniu, doprowadziły do wyrównania. Niestety, w końcówce spotkania przeciwnik zdobył gola, który przesądził o jego zwycięstwie. Według obserwatorów, kibiców oraz komentatorów był to najlepszy mecz całego turnieju.

We wcześniejszych meczach drużyna Dubeninki straciła dwóch kluczowych zawodników, zaś w półfinałowym starciu kolejni dwaj zostali wykluczeni z gry z powodu urazów.

Grająca w znaczącym osłabieniu ekipa po zaciętej walce o trzecie miejsce przegrała 3:4 z drużyną FBC Szczecin.

Dubeninki zostały czwartą w kraju drużyną amatorską w piłce nożnej, zaś Damian Ołów otrzymał od organizatora nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika turnieju.

Wystąpił również w drużynie składającej się z czołowych graczy poszczególnych ekip, która miała okazję zmierzyć się w meczu z Mirosławem Szymkowiakiem, wielokrotnym reprezentantem kraju, oraz jego przyjaciółmi.

Skład drużyny: Łukasz Romanowski, Jacek Gołębiowski, Marek Murawski, Mariusz Krygier, Zbigniew Konobrocki, Michał Nowak, Krzysztof Żukowski, Kamil Brzozowski, Maciej Kuźnicki, Dariusz Ołów, Tomasz Makowski, Sebastian Górski, Damian Ołów, Sebastian Kołodziej.

Drużyna Dubeninki pragnie serdecznie podziękować sponsorom, którzy przyczynili się do wyjazdu na finał ogólnopolski: Panu Ryszardowi Zielińskiemu – Wójtowi gminy Dubeninki, Panu Andrzejowi Kowalewskiemu oraz Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi.

DSCN4024 DSCN4056 DSCN4091 DSCN4103 DSCN4122 DSCN4123 DSCN4141 DSCN4191 DSCN4214 DSCN4225

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Czwarte miejsce drużyny z naszego powiatu na Mistrzostwach Polski

  1. gołdapianka

    Ogromne gratulacje! To wielkie osiągnięcie i jednocześnie zaszczyt dla gminy oraz powiatu.