„Cała Polska czyta dzieciom” z Jadwigą Abramowicz

IMG_1187W środę w Oddziale dla dzieci Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Gościem zaproszonym była pani Jadwiga Abramowicz – emerytowana nauczycielka języka polskiego i historii, która pełniła również funkcję wicedyrektora ds. gimnazjum w Baniach Mazurskich.

Na głośne czytanie przyszli uczniowie klas drugich miejscowej szkoły podstawowej wraz z wychowawcami: Ewą Szymańską i Urszulą Świerzbin.

Pani Jadwiga wystąpiła ze wspaniałym przekazem lektorskim i przeczytała utwór Marii Konopnickiej „Na jagody”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały baśni, aktywnie brały udział w dyskusji i chętnie odpowiadały na pytania gościa. Maluchy zostały również zaproszone do udziału w konkursie plastycznym, polegającym na wykonaniu ilustracji do wysłuchanego utworu.

Spotkanie przebiegło w bardzo ciepłej atmosferze. Na zakończenie dzieci podziękowały Pani Jadwidze za mile spędzony czas i wręczyły własnoręcznie zrobioną laurkę.

IMG_1178 IMG_1179 IMG_1180 IMG_1182 IMG_1183 IMG_1186 IMG_1190


Aktualności

Powiązane artykuły