„Strefa Innowacji” w Parku Krajobrazowym Puszczy Rominckiej

Strefa-Innowacji-w-parku-_10Innowacyjne działanie przeprowadziła Biblioteka Publiczna w Gołdapi dla podopiecznych „Słonecznego Domu” w Gołdapi, organizując wyjazd do Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej. Uczestnicy 16 września odwiedzili siedzibę Parku w Żytkiejmach, gdzie pracownicy przedstawili ekspozycję przyrodniczą „Sala Odkrywcy”. Ekspozycja ukazuje gatunki ssaków, ptaków i bezkręgowców.

Dużą grupę wystawową tworzą wypreparowane ptaki i ssaki, związane ze środowiskiem leśnym i wodnym. Obejrzeć można m.in. okazałego bielika, krogulca, dudka, dzięcioły: czarnego, zielonego i średniego, kwiczoła, zimorodka, gągoła a wśród przedstawicieli zwierząt: dzika, lisa, norę borsuka, wydrę czy bobra. Zainteresowaniem cieszył się również koncert zwierząt i ptaków.

Po bardzo interesującej lekcji przyrody z udziałem pracowników udaliśmy się do lasu na ognisko i kolejne informacje dotyczące tematu „Dbamy o swoje zdrowie”. Pracownicy parku pokazali gatunki roślin mające właściwości lecznicze. Spotkanie zakończyło się na wspólnym pieczeniu kiełbasek i dyskusji na temat ziół, ekologii zwierząt.

W wycieczce edukacyjnej udział wzięło 39 osób.

Projekt „Strefy Innowacji” realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) ze środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.

http://bpgoldap.pl/strefa-innowacji-w-parku-krajobrazowym-puszczy-rominckiej/

Logo

Strefa-Innowacji-w-parku-_6

Strefa-Innowacji-w-parku-_12


Aktualności

Powiązane artykuły