Jednak we wtorki!

gry_1O tym, że gry planszowe nie są zarezerwowane wyłącznie dla dzieci można było się przekonać w środy od godz. 17:00 w czytelni dla dzieci (pok. nr 10) Biblioteki Publicznej w Gołdapi. Mają tam miejsce spotkania miłośników gier planszowych. Przez ok. 2 godziny uczestnicy spotkań grają w rozmaite gry. Od 18 sierpnia spotkania będą odbywały się we wtorki.

Wszystko zaczęło się od zapaleńca ks. Andrzeja Domańskiego z Żabina, który podczas swojej wystawy gier planszowych w gołdapskim muzeum zaproponował zainicjowanie spotkania skupiającego osoby, które lubią grać. I tak od 1-go lipca grupka osób spotyka się co tydzień, by móc się zrelaksować i potrenować umysł (gry nie zawsze polegają tylko na rzucaniu kostką i przesuwaniu się o ilość wyrzuconych oczek, ale często wymagają od graczy nieco wyobraźni, logicznego myślenia czy też wiedzy z różnych dziedzin).

Spośród bogatej kolekcji gier ks. Andrzeja na spotkaniach grano już w takie gry jak: Blokus, Jungle Speed, Jenga, Cluedo, 5 sekund, Uga Buga, Labyrinth, Dixit, Osadnicy z Catanu, Barykady, Zakazana wyspa, Pylos, Quarto, Tribond, Carcassonne oraz w Ubongo, które przyniosła na spotkanie jedna z uczestniczek. Wszystkich chętnych do wspólnego grania serdecznie zapraszamy! Zatem do środy!

gry_2 gry_3 gry_4 gry_5 gry_6 gry_7 gry_8


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Jednak we wtorki!

  1. organizator spotkań

    UWAGA!
    Z uwagi na jednego z uczestników zmieniliśmy dzień spotkań ze środy na wtorek!!!
    Zapraszamy więc dziś o 17:00! 🙂