Minął półmetek wakacji

gwiazda_goldapiJak co roku, policjanci prowadzą działania „Bezpieczne Lato na Warmii i Mazurach”. Częste patrole policjantów ruchu drogowego kontrolujących stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców kreowały pozytywne zachowania kierowców. Najczęstszymi wykroczeniami popełnianymi przez kierowców było niedostosowanie prędkości do panujących warunków – policjanci obsługiwali 7 takich zdarzeń drogowych.

Niestety nie obyło się bez wypadków, których główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących warunków. W

lipcu tego roku na drogach powiatu gołdapskiego doszło do 16 kolizji oraz 3 wypadków.

Przez pierwszy miesiąc wakacji policjanci zatrzymali na terenie powiatu 14 nietrzeźwych kierujących samochodami lub rowerami. Nałożyli 202 mandaty karne za wykroczenia związane z ruchem drogowym, 8 kierowcom zatrzymano prawa jazdy, a 46 straciło dowody rejestracyjne.

Bezpieczne wakacje to nie tylko bezpieczeństwo w ruchu drogowym, to także bezpieczeństwo na wodzie. Na terenie powiatu nie odnotowano żadnego przypadku utonięcia.

Każdego roku policjanci zwiększają swoją aktywność wśród dzieci i młodzieży uczestnicząc w spotkaniach, festynach i zabawach plenerowych, w trakcie których rozmawiają o bezpiecznych zachowaniach podczas wakacyjnych zabaw. Zajęcia z policjantami odbywają również organizatorzy i dzieci korzystające z wakacyjnego odpoczynku na terenie powiatu gołdapskiego. Istotnym zadaniem policjantów w tym okresie są także kontrole autobusów wożących dzieci i młodzież na wakacje. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły