Kursanci szkół nauki jazdy korzystali z alkogogli

szkoły jazdy- KPP w Gołdapi 013„ON, TY I JA NA TEJ SAMEJ DRODZE” – takie było hasło przewodnie spotkań a tym samym projektu Starostwa Powiatowego w Gołdapi realizowanego wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Gołdapi. Policjanci spotkali się z kursantami szkół nauki jazdy z terenu powiatu gołdapskiego. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie.

W sierpniu odbyły się spotkania funkcjonariuszy miejscowej komendy Policji z kursantami szkół nauki jazdy z powiatu gołdapskiego. Podczas spotkań rozmawiano o zagrożeniach na drodze oraz prawach i obowiązkach każdego uczestnika ruchu drogowego. Wykorzystując alkogoogle zakupione w ramach przedmiotowego projektu ci, którzy egzamin mają jeszcze przed sobą mogli przekonać się, jak zmienia się koordynacja ruchowa pod wpływem alkoholu.

Dzięki funkcjonariuszowi Państwowej Straży Pożarnej Jackowi Klimko – który jednocześnie jest ratownikiem – kursanci mogli utrwalić i uzupełnić swoją wiedzę w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej jak również sprawdzić swoje umiejętności pracując z fantomem. (Red. KPP Gołdap)
Pamiętaj!

Nie istnieje uniwersalny limit bezpiecznego picia. Reakcja człowieka na alkohol jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji organizmu. W Polsce stężenie alkoholu we krwi kierowcy nie może osiągnąć i przekroczyć limitu 0,2 ‰. Gdy stężenie alkoholu we krwi wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ człowiek znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Gdy stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,5 ‰ oznacza to stan nietrzeźwości. Prawo o ruchu drogowym zabrania kierowania pojazdem osobie w stanie nietrzeźwości i w stanie po użyciu alkoholu lub innego środka o podobnym działaniu.

zajrzyj: www.nigdniejezdzepoalkoholu.pl

szkoły jazdy- KPP w Gołdapi 028 szkoły jazdy- KPP w Gołdapi 040 szkoły jazdy- KPP w Gołdapi 041 szkoły jazdy- KPP w Gołdapi 060 szkoły jazdy- KPP w Gołdapi 066 szkoły jazdy- KPP w Gołdapi 068 szkoły jazdy- KPP w Gołdapi 088 szkoły jazdy- KPP w Gołdapi 090 szkoły jazdy- KPP w Gołdapi 091


Aktualności

Powiązane artykuły