Zażynki 2015 w Lisach

zazynkiZażynki to rozpoczęcie żniw – wiązało się z tym wydarzeniem wiele tradycji, obyczajów, zabaw – wydarzenie „Zażynki w Lisach” przypomina jak nasi przodkowie rozpoczynali żniwa w Polsce i na Ukrainie.

9 sierpnia 2015 r. zapraszamy do Lis, gdzie oprócz żniwnej inscenizacji przygotowanej przez mieszkańców wsi Lisy, będzie można poczuć i popróbować jedzenia regionalnego, rzemiosła, dawnych zabaw dla dzieci i dorosłych, dawnych prac polowych i domowych. Podczas „Zażynek w Lisach” usłyszycie polskie i ukraińskie pieśni ludowe, a całość zakończy potańcówka ludowa przy ognisku.

Program spotkania wzbogaci konkurs na „Zażynkowy specjał” – o wyjątkowym, tradycyjnym smaku sprzed lat oraz konkursy na najśmieszniejszego stracha na wróble i inne, tajemniczy labirynt, warsztaty i pokazy rękodzielnicze.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia oraz zgłoszenia stoisk na stronie www.funduszgoldap.pl . Termin zgłoszeń upływa 4 sierpnia 2015 r., zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy gofund@wp.pl. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru zgłaszanych stoisk.

Szczegółowy program Zażynek wkrótce na www.funduszgoldap.pl .

Organizatorzy: Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny i Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nadzieja” w Lisach.

Wspierają nas: Zespól Zorepad, Zespół Rominczanie, Ochotnicza Straż Pożarna w Lisach, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich oraz mieszkańcy wsi Lisy.

Dofinansowano ze środków Powiatu Gołdapskiego.

zazynki


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Zażynki 2015 w Lisach

 1. zajączek

  Ukraińskie zażynki? Oj, źle się to kojarzy…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. wilk

  „zajączek” s………j w głeboką trawę ze swoimi „skojarzeniami”

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...