W czwartek promocja albumu!

hangar_okladka_12_06_151W czwartek 16 lica w tak zwanym drugim budynku Muzeum Ziemi Gołdapskiej przy ulicy Partyzantów 31B będzie miała miejsce promocja albumu „Hangar” Zdzisława Sadowskiego – o historii gołdapskich wodniaków. Początek spotkania o 17.00.

Tytuł jest zarówno dosłowny, jak i symboliczny, bowiem gołdapska stanica żeglarska była nie tylko miejscem skupiającym gołdapskich wodniaków, ale jednocześnie azylem dla tych, którzy po prostu nie mieli się wtedy gdzie podziać.

W hangarze nie tylko zgłębiano arkana żeglarstwa, tu zawiązywały się przyjaźnie, a nawet rodziły się pary małżeńskie.

Autorem wspomnieniowego tekstu do tego niedużego albumu jest Zdzisław Sadowski – gołdapski lekarz i animator żeglarstwa. Mimo niedużego formatu (format A-5) książka zawiera aż 370 zdjęć, w tym kilkadziesiąt na kolorowej wkładce. Przedstawiają historię gołdapskiego hangaru od chwili rozpoczęcia jego budowy w latach 60. Jest też sporo nazwisk, zwłaszcza tych najważniejszych pasjonatów i animatorów.

Co oczywiste, zdjęcia są różnej jakości i mimo dużej pracy nad ich poprawieniem kilka z nich przedstawia niemalże kontury postaci – ale wszystkie okazały się dla nas ważne.

Pozycja liczy 150 stron, jest w kartonowej foliowanej okładce ze skrzydełkami. Wnętrze jest na papierze kredowym.

Książka “Hangar” dofinansowana została przez Fundację Wspierania Przedsiębiorczości regionalnej oraz prywatnego sponsora. Wydawcą jest oficyna “Z bliska” Biblioteki Publicznej w Gołdapi.

Dziękujemy serdecznie wszystkim którzy dostarczyli nam zdjęcia do albumu. Część z tych fotografii już publikowaliśmy na naszym portalu.

hangar_okladka_12_06_151


Aktualności

Powiązane artykuły