Już ładowali skradzione drewno na przyczepę, kiedy pojawili się policjanci

napis-policja-11Kradli drewno z prywatnej posesji w gminie Dubeninki. Podczas załadunku zostali przyłapani na gorącym uczynku przez policjantów. Wszyscy podejrzani byli pijani. Grozi im teraz kara do 5 lat więzienia.

Wczoraj (11.07) po godzinie 12:00 do gołdapskich policjantów dotarła informacja o przestępstwie wyrębu i kradzieży drewna w Marlinowa w gm. Dubeninki. Natychmiastowe działania podjęte przez policjantów doprowadziły do zatrzymania czterech mężczyzn.

Policjanci przyłapali sprawców na gorącym uczynku w momencie, gdy po wcześniejszym wyrębie i przecięciu na mniejsze kawałki ładowali drzewo na przyczepkę podczepioną do osobowego audi. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Gołdap w wieku 20, 24, 31 i 56 lat. Wszyscy byli pijani. Mieli od ponad 0,5 do 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dwaj najmłodsi trafili do policyjnego aresztu, pozostali po wykonanych czynnościach zostali zwolnieni.

Pokrzywdzony w tej sprawie swoje straty oszacował na około 1500 złotych.

Ponadto policjanci ustalili, że 24-letni Kamil B. pijany kierował audi, którym wszyscy przyjechali. Badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie, dlatego dodatkowo odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. ( Red. KPP Goldap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły