Drodzy Mieszkańcy Województwa Warmińsko-Mazurskiego!

W sobotę, 1 sierpnia 2015 roku, przypada 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, która od kilku lat obchodzona jest jako święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego.

Apeluję do Państwa abyśmy pamiętali o tych, dla których wolność i niepodległość stanowiły wartości najwyższe. Wyrazem naszej wdzięczności niech będą wywieszone biało-czerwone flagi oraz udział w uroczystościach upamiętniających Powstanie Warszawskie organizowanych w naszym województwie.

Powstanie Warszawskie nie było lokalnym bojem o Warszawę, lecz wspólną walką całego Narodu o Niepodległość Polski. Mimo że trwające 63 dni heroiczne walki z niemieckim okupantem zakończyły się gorzką kapitulacją powstańców, pamięć o bohaterach tamtych dni jest naszym obowiązkiem.

Kiedy na pamiątkę godziny „W” – w sobotę, 1 sierpnia, o godz. 17.00 – w całym województwie rozlegnie się głos syren, nie pozostańmy na nie obojętni– zatrzymajmy się i uczcijmy chwilą ciszy tych, którzy walczyli o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków. Pamiętajmy!.

 Wojewoda Warmińsko-Mazurski 

Marian Podziewski


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Drodzy Mieszkańcy Województwa Warmińsko-Mazurskiego!

 1. Bohaterowie

  „pamięć o bohaterach tamtych dni jest naszym obowiązkiem.”

  W związku z powyższym proponuję poczytać pobierając plik DlaNiepodleglej.pdf ze strony: http://solidarni2010.pl/29999-przeczytaj-i-rozsylaj-zolnierze-wykleci-dla-niepodleglej.html

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. RYŚ

  https://www.youtube.com/watch?v=uHmlJT49qM4

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...