Dotacje na działania związane ze zwalczaniem barszczu Sosnowskiego

barszczW ostatnim czasie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego odnotowano liczne przypadki występowania barszczu Sosnowskiego oraz problem w zwalczaniu tej rośliny, w związku z tym wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski poinformował wszystkie samorządy z naszego regionu o tym, iż Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył 4 mln zł, w formie dotacji, na działania związane ze zwalczaniem barszczu Sosnowskiego.

 

Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu priorytetowego „Ochrona przyrody i przywracanie różnorodności biologicznej Część 1) Ochrona obszarów i gatunków cennych przyrodniczo”. Celem naboru wniosków jest udzielenie wsparcia finansowego jednostkom samorządu terytorialnego dla skutecznego usunięcia istniejących stanowisk barszczu Sosnowskiego oraz zapobieżenie rozprzestrzenianiu się tego gatunku na nowe tereny.

Wnioski będzie można przesyłać za pomocą generatora wniosków zgodnie z regulaminem naboru w terminie od 17.08.2015 roku do 30.09.2015 roku.

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć w poniższym linku:

http://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programypriorytetowe/ochrona-obszarow-i-gatunkow-cennych-przyrodniczo/konkurs-ii/

bądź na stronie internetowej: http://www.nfosigw.gov.pl/


Aktualności

Powiązane artykuły