Dbając o bezpieczeństwo wypoczywających

Bezpieczne Lato na Warmi i Mazurach.Goldap-  13.07.2015 004Gołdapscy policjanci dbając o bezpieczeństwo wypoczywających prowadzą spotkania przypominając o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku. Dla młodzieży i uczniów wakacje to przede wszystkim okres wolny od zajęć a także czas beztroskiej zabawy. Każdego roku policjanci zwiększają swoją aktywność wśród dzieci i młodzieży uczestnicząc w spotkaniach, festynach i zabawach plenerowych, w trakcie których rozmawiają o bezpiecznych zachowaniach podczas wakacyjnych zabaw.

Zajęcia z policjantami odbywają również organizatorzy i dzieci korzystające z wakacyjnego odpoczynku na terenie powiatu gołdapskiego. Istotnym zadaniem policjantów w tym okresie są także kontrole autobusów wożących dzieci i młodzież na wakacje.

PAMIĘTAJMY!!! Organizator wyjazdu lub opiekunowie dzieci, na kilka dni przed planowanym wyjazdem, powinni zawiadomić najbliższą jednostkę Policji o terminie i czasie wyjazdu autokaru. Policjanci sprawdzą dokumenty autobusu i kierowcy oraz zbadają stan trzeźwości kierującego. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły