40 lat Ośrodka Sportu i Rekreacji

osir_4Nie była to może impreza huczna, ale z istotnym przekazem, bowiem dzisiejsze obchody 40-lecia gołdapskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przypomniały przynajmniej o dwóch rzeczach – o tym z jak ważną dla Gołdapi instytucją mieliśmy do czynienia przez ostatnie czterdzieści lat oraz o tym, jak bardzo w ostatnich latach OSiR poprawił swój wizerunek, idąc z duchem czasu, wpływając jednocześnie pozytywnie na wizerunek Gołdapi.

Obecna na uroczystości wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk podkreśliła podczas swojego wystąpienia, iż gołdapski OSiR należy do najprężniejszych w regionie.

Oczywiście – warte podkreślenia jest zaangażowanie poprzednich dyrektorów i kadry tej placówki, co zostało podczas uroczystości uhonorowane listami gratulacyjnymi i medalami od starosty dla najbardziej zasłużonych. W spotkaniu uczestniczyło dwóch z grona poprzednich dyrektorów – Marian Kulikowski (kierował instytucją 28 lat) i Jan Stechnij. Podziękowania i odznaczenia wręczali: burmistrz Tomasz Luto, starosta Andrzej Ciołek, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Pianka, sekretarz powiatu Marek Miros i wicedyrektor Lech Kowalczyk.

O zasłużonych dla gołdapskiego sportu mówił wartki i niedługi film zrealizowany przez Tadeusza Krzywickiego.

Rzecz jasna przed formalnym ustanowieniem OSiR-u nie było pustki instytucjonalnej – istniał przecież wcześniej POSTiW.

Uroczystość prowadził Marian Mioduszewski, krótką historię instytucji przedstawił wicedyrektor Lech Kowalczyk.

osir_1 osir_2 osir_3 osir_5 osir_6 osir_7 osir_8 osir_9 osir_10

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “40 lat Ośrodka Sportu i Rekreacji

 1. pola

  Panie Redaktorze. Prosimy o link do filmu. Dobrze, że nie jest to film radnego, propagandysty burmistrzowego Piotrusia Wasilewskiego, tylko kogoś z prawdziwym dorobkiem i kunsztem fotograficznym i fimowo-reporterskim – Tadeusza Krzywickiego.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. zajączek

  Tak mało zdjęć z uroczystości… szkoda.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Alex

  A ja chcialby sie dowiedziec ile OSIR kosztuje rocznie budzet naszej gminy ? Moze ktos dobrze zorientowny napisac ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Bożena

   A ja chciałabym złożyć szczere kondolencje panu Dyrektorowi Markowi Kuskowskiemu w związku ze śmiercią jego ojca, co niestety przypadło w dniu jubileuszu OSiR i spowodowało, że pan Dyrektor nie mógł być w tym czasie ze swoimi pracownikami i Gołdapianami. W takim dniu raczej nie pytałabym o to ile rocznie budżet Gminy wydaje na OSiR, bo to zwyczajna nieprzyzwoitość.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. heJj hej

  kolejna żałosna próba promocji byłego, ani słowa o wyniku wyborczym,a tylko jaki był wspaniały,jaki doskonały,a jaki pewny siebie, zejdz pan ze sceny,wstydu oszczędż…. ciężko zacząć żyć na swój koszt, słuchać, a nie rozkazywać. ANI SŁOWA O SOKOŁOWSKIM ? A GDZIE WYRÓZNIENIE DLA NIEGO ? NIKT NIE ZROBIŁ TYLE IMPREZ PROMUJĄCYCH GOŁDAP JAK ANDRZEJ. WSTYD ŻE O NIM ZAPOMNIANO.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Alex

  A co ma wspolnego pytanie o wysokosc dotacji do osobistej tragedii dyrektora. Niech wszyscy sie dowiedza ile kosztuje miasto utrzymanie OSiRu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Na goldap.pl jest cała uchwała budżetowa

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Bożena

   Oczywiście, że o te utrzymanie roczne można zapytać. Choć można po prostu zajrzeć na goldap.pl do ustawy budżetowej i sobie przeczytać. Ale po co? Jak można w tym ciężkim dniu dowalić dodatkowo panu Dyrektorowi, nie?. Ja nie pytałabym o to w dniu osobistej tragedii pana Dyrektora, bo to nie tylko nieprzyzwoitość, to grubiaństwo i zwyczajny brak taktu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 6. google

  Sokołowski?? i Jego Gołdapska rada Sportu…. organizatorzy imprez nie mających nic wspólnego ze sportem…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...