40 lat Ośrodka Sportu i Rekreacji

osir_4Nie była to może impreza huczna, ale z istotnym przekazem, bowiem dzisiejsze obchody 40-lecia gołdapskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przypomniały przynajmniej o dwóch rzeczach – o tym z jak ważną dla Gołdapi instytucją mieliśmy do czynienia przez ostatnie czterdzieści lat oraz o tym, jak bardzo w ostatnich latach OSiR poprawił swój wizerunek, idąc z duchem czasu, wpływając jednocześnie pozytywnie na wizerunek Gołdapi.

Obecna na uroczystości wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk podkreśliła podczas swojego wystąpienia, iż gołdapski OSiR należy do najprężniejszych w regionie.

Oczywiście – warte podkreślenia jest zaangażowanie poprzednich dyrektorów i kadry tej placówki, co zostało podczas uroczystości uhonorowane listami gratulacyjnymi i medalami od starosty dla najbardziej zasłużonych. W spotkaniu uczestniczyło dwóch z grona poprzednich dyrektorów – Marian Kulikowski (kierował instytucją 28 lat) i Jan Stechnij. Podziękowania i odznaczenia wręczali: burmistrz Tomasz Luto, starosta Andrzej Ciołek, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Pianka, sekretarz powiatu Marek Miros i wicedyrektor Lech Kowalczyk.

O zasłużonych dla gołdapskiego sportu mówił wartki i niedługi film zrealizowany przez Tadeusza Krzywickiego.

Rzecz jasna przed formalnym ustanowieniem OSiR-u nie było pustki instytucjonalnej – istniał przecież wcześniej POSTiW.

Uroczystość prowadził Marian Mioduszewski, krótką historię instytucji przedstawił wicedyrektor Lech Kowalczyk.

osir_1 osir_2 osir_3 osir_5 osir_6 osir_7 osir_8 osir_9 osir_10

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “40 lat Ośrodka Sportu i Rekreacji

 1. pola

  Panie Redaktorze. Prosimy o link do filmu. Dobrze, że nie jest to film radnego, propagandysty burmistrzowego Piotrusia Wasilewskiego, tylko kogoś z prawdziwym dorobkiem i kunsztem fotograficznym i fimowo-reporterskim – Tadeusza Krzywickiego.

   
 2. zajączek

  Tak mało zdjęć z uroczystości… szkoda.

   
 3. Alex

  A ja chcialby sie dowiedziec ile OSIR kosztuje rocznie budzet naszej gminy ? Moze ktos dobrze zorientowny napisac ?

   
  1. Bożena

   A ja chciałabym złożyć szczere kondolencje panu Dyrektorowi Markowi Kuskowskiemu w związku ze śmiercią jego ojca, co niestety przypadło w dniu jubileuszu OSiR i spowodowało, że pan Dyrektor nie mógł być w tym czasie ze swoimi pracownikami i Gołdapianami. W takim dniu raczej nie pytałabym o to ile rocznie budżet Gminy wydaje na OSiR, bo to zwyczajna nieprzyzwoitość.

    
 4. heJj hej

  kolejna żałosna próba promocji byłego, ani słowa o wyniku wyborczym,a tylko jaki był wspaniały,jaki doskonały,a jaki pewny siebie, zejdz pan ze sceny,wstydu oszczędż…. ciężko zacząć żyć na swój koszt, słuchać, a nie rozkazywać. ANI SŁOWA O SOKOŁOWSKIM ? A GDZIE WYRÓZNIENIE DLA NIEGO ? NIKT NIE ZROBIŁ TYLE IMPREZ PROMUJĄCYCH GOŁDAP JAK ANDRZEJ. WSTYD ŻE O NIM ZAPOMNIANO.

   
 5. Alex

  A co ma wspolnego pytanie o wysokosc dotacji do osobistej tragedii dyrektora. Niech wszyscy sie dowiedza ile kosztuje miasto utrzymanie OSiRu.

   
  1. Na goldap.pl jest cała uchwała budżetowa

    
  2. Bożena

   Oczywiście, że o te utrzymanie roczne można zapytać. Choć można po prostu zajrzeć na goldap.pl do ustawy budżetowej i sobie przeczytać. Ale po co? Jak można w tym ciężkim dniu dowalić dodatkowo panu Dyrektorowi, nie?. Ja nie pytałabym o to w dniu osobistej tragedii pana Dyrektora, bo to nie tylko nieprzyzwoitość, to grubiaństwo i zwyczajny brak taktu.

    
 6. google

  Sokołowski?? i Jego Gołdapska rada Sportu…. organizatorzy imprez nie mających nic wspólnego ze sportem…