Gołdapskie policjantki odwiedziły małych sportowców z „Akademii 2012”

kpp_3Policjantki z gołdapskiej komendy odwiedziły dzieci, które uczestniczą w sportowym obozie piłkarskim „Akademia 2102”- akcji organizowanej przez suwalskie stowarzyszenie na rzecz promocji sportu. Podczas spotkania z najmłodszymi funkcjonariuszki opowiadały o bezpiecznych formach wypoczynku. Wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe gadżety zakupione w ramach III edycji projektu „On, ty i ja na tej samej drodze”.

Policjanci z Gołdapi corocznie podczas wakacji prowadzą edukację dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W czasie wspólnych spotkań i pogadanek funkcjonariusze informują o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

Wczoraj odbyło się jedno z takich spotkań. Z młodymi „piłkarzami”  Akademii 2012 policjantki utrwalały przepisy ruchu drogowego. Przypominały o tym jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i jak się zachować gdy zostaniemy zaatakowani przez zwierzę. Dzieci doskonale wiedziały jak przyjąć tzw. „postawę żółwika”, która pozwala zminimalizować skutki ugryzienia. Funkcjonariuszki również  informowały najmłodszych o zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz ostrzegały o konsekwencjach niewłaściwych zachowań na kąpieliskach.

Podczas spotkania wszystkie dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa i mówiły  o swoich doświadczeniach z różnych sytuacji. Znały wiele niebezpiecznych sytuacji, które mogą ich spotkać, ale bez trudu podawały metody zapobiegania im i szukania pomocy.

Na koniec wizyty wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe zakupione w ramach III edycji projektu „On, ty i ja na tej samej drodze”. (Red. KPP Gołdap)

kpp_2

kpp_1


Aktualności

Powiązane artykuły