Wyszli z propozycją współpracy

spotkanie_2Z inicjatywy Koalicyjnego Klubu Radnych Rady Miejskiej „Gospodarni Razem” doszło w piątek do spotkania tego ugrupowania z burmistrzem Tomaszem Luto. Odczytano pismo z propozycją współpracy skierowane do burmistrza.

Rozmowa trwała kilkanaście minut, bowiem radni zaproponowali kolejne spotkanie, podczas którego Tomasz Luto miałby przedstawić koncepcję i wizję rozwoju miasta i gminy na najbliższe lata. Burmistrz wyraził zgodę na udział w następnym spotkaniu.

Niżej skany pisma odczytanego podczas spotkania.

spotkanie_1

spotkanie_3

spotkanie_4


Aktualności

Powiązane artykuły

30 komentarzy do “Wyszli z propozycją współpracy

 1. apap

  Można wiedzieć kto jest prezesem tego Klubu Wzajemnej Adoracji ?

  Wszyscy z 12 radnych składali przysięgę ,że będziecie służyć nam mieszkańcom, ale tak naprawdę reprezentujecie tylko swoje interesy. Najbardziej dobitnym dowodem waszej obłudy jest odebranie nam mieszkańcom możliwości wypowiedzenia się w referendum i pozostawienie na stanowisku kąpielowego Marian.
  Tak właśnie wygląda nasza Gołdapska Demokracja

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Zbyszek Świtkiewicz

   PSL jest „obrotową dziwką polityczną” (proszę wybaczyć dosadność); pomijając chwilowo skalę, w Gołdapi jest podobnie; mamy (w gminie Gołdap) podobny mechanizm: dają każdemu, który cokolwiek da; radny Pianka jest najgorszym przew. Rady Gminy, który się Gołdapi przytrafił, przez te minione, tzw. 25 lat wolności….

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Lewy

  Mioduszewski i jego kumple i dobro gminy. Debre! Tylko stolki, diety, wycieczki wzajemne pilnowanie swoich interesow ot cale GOSPODARNI DLA SWOICH POTRZEB .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Paulina

  To dobrze, że nowy klub nie poprzestał na przejęciu niektórych stanowisk, tylko otwarcie publicznie proponuje Panu Burmistrzowi współpracę. Mieszkańcy dowiedzieli się, że nie wszystko skończyło się 10 czerwca, że jest to początek nowego etapu. Byleby tylko obie strony nie poprzestały na deklaracjach. Z tekstu wynika, że radni klubu oczekują, że burmistrz przedstawi jakąś swoją wizję przyszłości (wreszcie!!!), więc piłka jest chyba po jego stronie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. witek51

  Zebrali się starzy wyjadacze gminnego korytka i stawiają młodemu burmistrzowi warunki:jak będziesz grzeczny,to jeszcze trochę nacieszysz się stołkiem,bo jak nie to inaczej cię załatwimy.Jak patrzę na te gęby to niedobrze mi się robi,bez honoru,bez ambicji,obowiązuje doktryna:raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Wątpiący

  No proszę, towarzysze którzy nie widzieli nic złego w głosowaniu pod dyktando przy starym burmistrzu nagle przejrzeli na oczy. Lepiej późno niż wcale. Oby szczerze.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. olo

  Wypadało by żeby to radni którzy spacyfikowali stanowiska w prawie wszystkich komisjach napisali coś o swoje koncepcji rozwoju gminy, jeżeli takową posiadają 🙂 Bo próżnym gadanie, pretensjami i obietnicami my mieszkańcy nie jesteśmy zainteresowani ! Cała wasza 12 jest dla nas tak samo wiarygodna jak Starosta ze swoim sekretarzem. Dla was liczą się tylko stołeczki i wycieczki.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. jogin

  Olo, to chyba nie radni mają wymyślać i przedstawiać koncepcje rozwoju Gminy, oni mogą i powinni takie koncepcje wspierać. A do tworzenia koncepcji wybrany został przez mieszkańców pan burmistrz. Grupa z Klubu pisze, ze bedzie wspierać a także podpowiadać. to chyba dobrze, co?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Krzysztof

  W końcu, mam szczerą nadzieję że nowy klub nie da ciała i będzie jak to nazwał pracował dla dobra gminy bo Burmistrzowanie nie polega na tym aby pokazywać co do tej pory było BE. Ale chyba po to aby robić tak żeby nam wszystkim żyło się lepiej. Niestety co się stało się nie odstanie a sądząc po szybkim upadku poprzedniej koalicji to coś jednak poszło nie tak, skoro został utworzony nowy klub w tak szybkim czasie po wyborach, To co się musiało dziać w starym klubie ?. Może ktoś odpowie i się dowiemy?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. MARIAN

  Gospodarni Razem – może sami przedstawicie plan rozwoju miasta i gminy. Przez tyle lat nic nie robiliście tylko dbaliście o swoje prywatne interesy! Nadszedł już czas, żeby czymś się wykazać ale pewnie postąpicie jak zawsze. Przez 25 lat nic nie potrafiliście zmienić oprócz swoich kieszeni a oczekujecie tego od innych. Zmieńcie nazwę klubu na Umieramy Razem to lepiej do was pasuje.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. Andrzej Szurmiński

  Widzę że 12 apostołom zabrakło pomysłu po skoku na stanowiska i nie bardzo wiedzą co z sobą począć. Brak wiedzy, pomysłów i chęci, a kiedyś było to takie proste. Wasze wsparcie można było kupić za wycieczkę do Grecji, stanowisko dla żony, córki lub kochanki. Wiecie że piszę prawdę. Śmiejecie się z Tobolskiego, że walczy o jakieś korty tenisowe, ale on ma przynajmniej jakąś wizję rozwoju tego miasta i stara się ją zrealizować. A wy co ? Piszecie list niby w imieniu nas wyborców, choć tak naprawdę reprezentujecie tylko swoje interesy. Może niech Pan radny Dominuk lub Mioduszewski napiszą nam o swojej strategii rozwoju gminy Gołdap ? Proszę też przypomnijcie nam w imię jakich interesów zdecydowaliście się tak zadłużyć Gołdap, że żaden bank nie chciał nam nawet pożyczki udzielić? Może niech radny Pianka zachowa się 3 raz w życiu jak mężczyzna i napisze o swojej wizji rozwoju ?

  Wasz klub powinien nazywać się Niegospodarni Razem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. qwerty

  Ta odezwa brzmi po prostu jak Groźba. I każdy to tak odbiera. Wstyd P. Syperek. Ludzie to widzą. I nie przekazujcie 1 % na zakład opiekuńczy – nikt z mieszkańców nie ma z tego pożytku.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. xyz

  Te MARIAN. No zobacz, a to łobuzy. Nic nie robili a Gołdap jest ładnym miastem na „zadupiu” Polski. Jest miastem uzdrowiskowym, są tężnie i wody (podobno lepsze niż w Krynicy). itd, itp…. No faktycznie, nic nie robili a miasto samo się budowało, piękniało, zdobywało tytuły wygrywając konkursy. A to Gołdap!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. Andrzej

  Chciałbym zwrócić uwagę na to ,że ta grupa złożona jest m.in ze starych „komuchów”
  którzy w tamtych czasach również byli przy korycie i realizowali jedynie słuszną ideologię przewodniej roli PZPR oraz przyjażni ze Związkiem Radzieckim.Czy prawdą jest ,że pan Wrzosek był wykładowcą w Wojewódzkim Uniwersytecie Marksistowsko-Leninowskim i robił ludziom wodę z mózgu ? A co robił pan Steć w tamtych czasach ? Z pewnością byli szkoleni w tzw. „Moskwie” w zakresie ograniczania wolnościowych zapędów społeczeństwa.
  Teraz kiedy zostali pokonani przez kochający wolność i demokrację naród, oni ponownie łakną władzy,przywilejów ,stołków,kasy i wiedzą czego społeczeństwo najbardziej potrzebuje.Przecież to jawna hipokryzja i obłuda.
  My naród, musimy wreszcie takim fałszywym społecznikom pokazać ich właściwe miejsce w szeregu,poprzez demokratyczne wybory i wyeliminować raz na zawsze z życia publicznego.Swoją postawą „czołobitności” dla Marka Mirosa przez wiele lat szkodzili nam obywatelom przyczyniając się do wszechobecnej degrengolady a co się z tym wiąże do wielomilionowego zadłużenia i marnotrawienia naszych publicznych pieniędzy.To jest właściwa ocena ich dotychczasowej działalności w życiu publicznym.
  Nowa siła,która mam nadzieję powstanie powinna natychmiast doprowadzić do referendum i oddać władzę społeczeństwu ,a nie „kacykom” partyjnym.
  „Miasto budzi się,z naszymi marzeniami,szumem ulic woła mnie”
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. ja

  Co za obłuda!!!! a Pianka to już chyba boi się wyjść z domu…wstyd i hańba!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. janek

  proste – jak będziesz myśleć jak my myślimy to poprzemy już stawiają warunki, najpierw sami zacznijcie myśleć i pracować, pozwólcie pracować Burmistrzowi, co dotychczas zrobiliście, nie mogliście na tym zakręcie wyrobić, bezmyślni i głupi, stary jad, honory do kosza, stańcie się normalni, chcecie służyć stańcie się sługami, brak wam mądrości, chyba sumienie ruszyło ale ono też jest zwodnicze bo pycha prowadzi zawsze do upadku.Takie postępowanie przypomina mi zachowanie dzieci z przedszkola – dziecinada, zebrali się, uradzili i czekają że mieszkańcy teraz powiedzą – o widzicie jacy prawi ludzie to burmistrz niech teraz coś robi bo my zrobiliśmy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 16. Marian

  Te xyz kąpielowy z Wrzoskiem to wszystko zbudowali własnymi skalanymi ciężką pracą rękoma a TY na bank im w tym pomagałeś. Gratulacje pomysłu. ICH i Twoja ciężka praca nie poszła na marne. Zastanów się co oni tak naprawdę zrobili a po chwili namysłu dochodzisz do wniosku, że nic i taka jest prawda.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 17. Zofia

  Cieniutki ten Luto. Bez pomysłu na Gołdap. O. Przepraszam. Oprócz jednego. Wycinka normalnych, oddanych Gołdapi ludzi, by zrobić miejsce swoim. Dlatego nowa koalicja.
  A Tobolski swoje. Porównajmy wygląd Gołdapi (dzięki Mirosowi i tym odsądzanym od czci i wiary radnym, którzy z nim współpracowali) z zakładem Tobolskiego, który wygląda jak opuszczony pgr.
  Jeśli ktoś nie widzi różnicy, to pisze głupstwa. Koń jaki jest każdy widzi. Za wyjątkiem komentujących pod sztancę, jakby wyjętych z epoki Trybuny Ludu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 18. Halina

  Hahahaha… Akurat Andrzej Tobolski powinien tu mieć najmniej do powiedzenia, jeśli chodzio drążenie czyjejś przeszłości. Może warto poszperać w jego nieco dalszej przeszłości (ta niedawna jest oczywista i nie przynosi mu chwały, choć on sobie nie bardzo to uświadamia) a nuż coś się znajdzie. Zwłaszcza w kontekście jednej z jego poprzednich „prac”.
  Najśmieszniejsze jest to, że Tobolski uparcie wierzy w to, iż może przyjąć rolę trybuna ludowego. Nawet ci chwilowi jego sojusznicy wiedzą, że jeszcze nikomu współpraca z nim nie opłaciła się na dłuższą metę. Gdyby jeszcze nie zaczepiał ludzi na ulicy i w sklepach, przekazując swoje obsesje… Bo ktoś w końcu straci cierpliwość. Tylko ludzie zapewne mają problem, czy tu potrzebny jest prokurator, czy jakaś inna instytucja…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 19. OmO

  Sekta kierowana przez guru ze starostwa popada już w skrajną paranoję. Najpierw powinniście zaproponować burmistrzowi współpracą przy strategii rozwoju gminy, naturalnie gdyby tak naprawdę wam na tym zależało. Dopiero potem, w przypadku braku płaszczyzny porozumienia odwołać ze wszystkich stanowisk przewodniczących komisji (np.: zarzucając im brak chęci współpracy). A wy wszystko robicie odwrotnie, „zabić i przesłuchać” ,jak z tego kawału. Uważam was za zwykłych pasożytów gołdapskiego budżetu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 20. Andrzej

  Uderz w stół,a nożyce się odezwą.Halina i Zofia zapewne spijały mleczko z mirosowej ręki i nie bardzo chcą się ujawniać pisząc jakieś głupoty na mój temat.Otóż informuję ,że od 30 lat prowadzę działalność gospodarczą i na swój rachunek więc przyjdzie mi ujawnić Halinę przed sądem za naruszenie dóbr osobistych.Już sprawa Wojtasa jest w sądzie i niebawem upublicznię dane osobowe mojego fanatycznego krytyka.A sam
  nie zaprzestanę krytyki szkodników i niebawem złożę wniosek o postawienie Marka Mirosa przed sądem za niegospodarność.Domyślam się,że odpowiedzialnych za marnotrawienie naszych publicznych pieniędzy jest więcej ,ale to winno wyjść w trakcie procesu byłego Burmistrza.
  Halino ,prokurator to niebawem zapuka do ciebie.Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 21. michaił

  Panie Tobolski a kim pan jest żeby wszystkich obrażać,a nie móc jednocześnie przyznać się do własnych porażek? Już wszyscy lecą i się boją prokuratora. Czekamy na wyniki śledztwa, że pan nam tu je przedstawi do publicznej wiadomości, również tego które pan obiecuje założyć dla byłego burmistrza, bo ciągle o tym mowa ale żadnych działań

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 22. xyz

  Te Marian, lokujesz mnie nie w tych „klimatach” 🙂 Może ty się pochwalisz co dobrego zrobiłeś dla sąsiada, swojego miasta (o ile jest nim Gołdap), a potem uparcie oskarżaj innych zarzucając im lata bezczynności.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 23. Anonim

  Nie wiedziałem że Pan Topolski był słuchaczem WUML-u.. Może pamięta jaki przedmiot wykładał Pan Wrzosek.Łatwo rzuca się oszczerstwa gdy się nie odpowiada za nie. Dobrze było by świecić przykładem gdy kogoś rozlicz się a nie rzucać kalumnie ,gdy samemu nie stanowi żadnego pozytywnego przykładu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 24. Andrzej

  Maichaił.Widać nie grzeszysz inteligencją.Przecież ja przedstawiam się z imienia i nazwiska w przeciwieństwie do was,którzy ukrywają swoją tożsamość i obrażają.
  Uczciwość i wiarygodność buduje się m.in na transparentności.
  Przy okazji odsyłam do lektury ustawy z 28 lipca 2005 r o ochronie miejscowości uzdrowiskowych żeby przyjrzeć się największemu przekrętowi w gminie Gołdap w kontekście powstania kilku firm-trucicieli w Specjalnej Strefie Ekonomicznej za zgodą i wiedzą Mirosa,Możego,Kołakowskiej.Ja walczę i będę walczył z łamaniem prawa,przekrętami ,więc z urzędnikami ,którzy muszą ponieść konsekwencje.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. michaił

   Panie tobolski wie pan ile tych firm trucicieli zatrudnia gołdapiaków??
   Bo jeśli pan nie wie to może trzeba panu przytoczyć?? Chyba że ma pan takie możliwości żeby jakieś 1500 osób klepało u pana pierogi? To że sie pan publicznie przedstawia to przynajmniej mamy się z czego pośmiać. Podbijam temat o zdawaniu relacji na forum z donosów.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 25. zosia halina i im podobne

  coby nie powiedzieć o p. Tobolskim, nerwus, furiat, czy jak go tam chcecie nazywać, bez wątpienia jest to człowiek który pracuje na własny rachunek,sam płaci podatki, napisał ile lat i szlag trafia jego i wielu że tak z głupim uśmiechem na ustach jego pieniądze są marnotrawione,przejadane,wywalane w błoto bez odpowiedzialności, a władza wciąż chce więcej i więcej…. porównanie miasta do firmy p. Tobolskiego to wyraz totalnej głupoty i nieznajomości tematu. dajcie p. Tobolskiemu budżet bez ograniczeń, możliwość przesuwania środków,samochód służbowy,kartę płatniczą gminną,delegacje, i wszystko co zamarzy, oraz brak odpowiedzialności za wszystko,( miasto zadłużone, m.m. odegnany i co ? NIC ! spłacamy, my to co on zadłużył ), a zobaczycie że jego firma będzie kwitnąca. to co ma, ma za własne pieniądze,własną pracę i jeszcze z tej pracy ma dać na takie wrzody które żeśmy odcięli, a one jak hydra się odradzają. próbują…. każdy by się wkurzył. haliny, zosie, mariany i im podobni, koryto odjeżdża,wyjąć mordki i do pracy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 26. hehehe

  a ponoć pana pianke wysłano kiedyś na nauki do moskwy,nie wiecie czy był ? to może tłumaczyć tę huśtawkę nastrojów i decyzje pod potrzeby. ciekawe,ciekawe,

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 27. Darek

  Panie Tobolski.Specjalna Strefa i truciciele to faktycznie nie tyle ciekawe co bulwersujące,ale chyba żonglowanie działkami przed budową obwodnicy to jest dopiero afera.Może ktoś to wyjaśni nim się przedawnią te transakcje?.Ciekawe ,że to ten sam wydział UM.
  Poza Mirosem oni nadal tam pracują ! A radni z Pianką na czele Komisji Rewizyjnej tego nie zauważyli ?.Ot uczciwi rajcy ,którzy wmawiają nam po raz kolejny ,że interesuje ich tylko dobro publiczne.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 28. Andrzej

  Tak jak myślałem.Michaił to niezbyt lotny facet.Nie rozumie ,że chodzi tu o jawne naruszenie prawa przez UM pod kierownictwem Marka Mirosa. A powszechniak to Michaił skończył ?????? Teraz to i maturę można zrobić na tajnych kompletach.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...