Wypoczynek bez telewizorów, komputerów i smartfonów

lisy_5Od 17 do 19 czerwca uczniowie naszej szkoły wypoczywali w Ośrodku Harcerskim Komendy Hufca ZHP w Przerwankach. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu profilaktycznego ph. „Nałóg – moda – życia szkoda” finansowanego ze środków Gminy Banie Mazurskie. Głównym celem wypoczynku było promowanie zdrowego, wolnego od używek trybu życia.

W tym pięknym zakątku, mieliśmy okazję poznać wiele aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Po przyjeździe na miejsce uczestniczyliśmy w dyskusji na temat bezpieczeństwa na terenie biwakowania, nad wodą i w lesie. Po zakwaterowaniu każda grupa wymyśliła sobie nazwę oraz oryginalny okrzyk. Zadanie to było ważne, gdyż tuż po spacerze do śluzy wodnej odwiedzili nas harcerze z Bań Mazurskich. „Szkarłatni” opowiedzieli o zasadach, którymi kierują się członkowie ZHP. Przygotowali ciekawe zabawy i zaśpiewali piosenki przy akompaniamencie gitary.

Drugi dzień rozpoczął się przygotowaniami do przyjęcia młodszych dzieci z naszej szkoły. Mali goście uczestniczyli wraz z nami w zabawie przygotowanej przez harcerzy, których poznaliśmy dzień wcześniej. Wszyscy wędrowali po lesie w poszukiwaniu postaci, które uciekły z kreskówek. Aby można było wysłać je tam z powrotem, należało uruchomić zdobytymi kluczami specjalny portal. Każda grupa otrzymała część klucza w zamian za wykonanie zadania lub prośby bajkowych bohaterów. Gdy udało się zrealizować całe zadanie, przyszedł czas na ognisko i pieczenie kiełbasek. Po tej wspaniałej zabawie nasi goście wrócili do szkoły, a my nadal aktywnie spędzaliśmy czas grając w unihokeja, piłkę siatkową oraz urządzając marsz po lesie. Dzień zakończył się prezentacją „twórczości biwakowej” przy ognisku. Grupy wyrecytowały wiersze o tematyce biwakowej i profilaktycznej.

Trzeciego dnia trzeba było opuścić teren wypoczynku. Rozpoczęło się więc pakowanie plecaków i sprzątanie posesji. Po obiedzie wróciliśmy do szkoły.

Wypoczynek na łonie przepięknej mazurskiej przyrody był dla nas doskonałą okazją do spędzenia czasu bez telewizorów, smartfonów czy komputerów. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu biwaku. Szczególnie ciepło pozdrawiamy harcerzy: Wiktorię, Olę, Weronikę, Arka i Zbyszka, dzięki którym zdobyliśmy nowe doświadczenia i świetnie się bawiliśmy. Do zobaczenia w przyszłym roku! Czuwaj!

Uczestnicy biwaku z SP Lisy


Aktualności

Powiązane artykuły